Відкривати ринок землі зарано ― Новак

17 березня 2016 51 0
Андрій Новак, економіст
latifundist.comАндрій Новак, економіст

Якщо зняти заборону на продаж землі, селяни її продаватимуть за безцінь, щоб вижити. Про це зазначив економіст Андрій Новак, повідомляє AgroPolit.com.

«До повноцінного ринку землі Україна технічно не готова. Не проведений кадастр земель та їх класифікація. Але головна причина — соціально-економічна. Більшість українців, особливо в селі, мають низький рівень доходів. Якщо скасують заборону на продаж землі, люди віддаватимуть свої паї за безцінь. За нижчими цінами, ніж вартує якісний український чорнозем», ― розповів він.

За його словами, повноцінний продаж землі можна дозволити, коли суттєво підніметься соціально-економічне становище — «щоб селяни не продавали свої землі, аби вижити».

«Відкривати ринок землі, коли в Україні йдуть військові дії, не припустимо. Продавати землю у цей час означає знецінювати її. У державі, яка перебуває у стані війни, всі активи мають мінімальні ціни, у тому числі й земля. Коли скасують мораторій, її вартість збільшуватиметься, але не так, як у мирний час», ― сказав Андрій Новак.

Також економіст наголосив на тому, що скасування заборони зараз вигідне власникам фінансово-промислових груп, так званим аграрним олігархам. Вони мають великі площі земель на правах оренди і з радістю б їх скупили за безцінь.

Перед відкриттям українського ринку землі потрібно вирішити питання чи допускати іноземців, переконаний він.

«Спочатку треба провести серйозну соціологічну роботу. З'ясувати чого хочуть українці. Як мінімум, потрібна заборона на купівлю наших земель громадянами та підприємствами Російської Федерації. Такі питання мають виноситися на загальнонаціональний референдум. Мова йде про один з ключових ресурсів української нації ― землю. Без референдуму приймати подібні рішення не можна», ― розповів Андрій Новак.

Нагадаємо, що в плані дій уряду на 2016 рік зазначено, що з наступного року можуть дозволити продавати державні сільськогосподарські землі. Громадяни торгувати землею зможуть з 2019-го.

Виконано за допомогою Disqus

+ 22° ... + 8°

Вітер

1.7м/с

Опади

0мм

Вологість

39%