Китай, будучи найбільшим імпортером кукурудзи та сої у світі, тепер готовий випередити Єгипет і Туреччину як найбільших покупців пшениці. Про це пише Kurkul.com з посиланням на Bloomberg.
Закупівлі пшениці країною перевищили 12 млн т за перші 11 місяців маркетингового року. Більш ніж половину цих вантажів поставила Австралія.
Як зазначається, імпорт основних харчових продуктів становить вище 1 млн тонн на місяць з жовтня, перш ніж досягнути рекордного рівня в 1,68 млн тонн у квітні. Міністерство сільського господарства США прогнозує ще 12 млн тонн китайського імпорту у 2023-2024 рр. після того, як пошкодження останнього врожаю залишило багато врожаю придатним лише для годування тварин.
«Сильні дощі в Хенані, найбільшому регіоні Китаю, що розвивається, вплинули на якість і підняли ціни на зерно з високим вмістом білка, яке використовується для виготовлення хліба та локшини. Це має принести користь фермерам і експортерам пшениці в усьому світі, водночас потенційно зашкодить попиту на інші кормові інгредієнти, такі як кукурудза та соєві боби, оскільки більше пшениці буде замінено на раціони худоби», — йдеться у дописі.
Читайте також: В США обмолочено 15% площ озимої пшениці
Тим часом Україна, втративши експортні ринки ЄС, може посилити свої позиції як експортер, розпочавши поставляти пшеницю до Китаю. Тим паче наразі Держпродспоживслужба працює над відкриттям ринку Китаю для української пшениці, сорго, ріпаку, бобових та шроту.
У 2022 році Україна вивезла на закордонні ринки 38,5 млн тонн вітчизняного збіжжя. Це на 32% менше, ніж у рекордному 2019 році. Зокрема, 11,2 млн тонн пшениці.
Найбільшими покупцями вітчизняного зерна у 2022 році, як і раніше, були країни Азії, Африки та Європи. Зокрема, Китай з 2021 р. зайняв другу позицію у топ-10 найбільших імпортерів українського збіжжя
Загалом топ-10 основних імпортерів українського зерна у 2022 році виглядав так:
© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2023 р.
Вибір редакції
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.