Агрокомпанії експлуатують фермерства для поповнення земельних активів — експерт

24 березня 2016 42 0
Друга та третя частини статті 134 ЗК України визначає випадки, коли земельні торги не проводяться
stadiums.at.uaДруга та третя частини статті 134 ЗК України визначає випадки, коли земельні торги не проводяться

Останнім часом державні органи почали безпідставно відмовляти в отриманні землі селянам, які висловили бажання створити фермерське господарство. Такий стан речей спостерігається практично у всіх областях України. Про це зазначив партнер консалтингової компанії «Український агарний центр» Антон Федун, повідомляє Liga.Zakon.

На його думку, причиною цього є отримання земель через фермерські господарства, що зараз дуже часто використовується великими агрокомпаніями як один із інструментів, за допомогою якого вони можуть збільшувати свої земельні активи.

«За загальним правилом, для отримання прав на землі державної та комунальної власності необхідно стати переможцем земельних торгів. Однак, частинами другою та третьою статті 134 ЗК України визначені випадки, коли земельні торги не проводяться, зокрема, при передачі громадянам земельних ділянок для ведення фермерського господарства», — коментує експерт.

Як зазначає Антон Федун, таку ситуацію може змінити прийняття 18 лютого 2016 р. Верховною Радою України в цілому законопроекту № 2279 «Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо проведення земельних торгів», який передбачає в подальшому необхідність проведення конкурсу для отримання земель для ведення фермерського господарства. Ці зміни набуть чинності після підписання цього закону Президентом та публікації.

Виконано за допомогою Disqus