В Україні площі поливу зменшились в чотири рази

24 березня 2016 82 0
Площі поливу з 1990 до 2015 рр. скоротились до 473 тис. га
kurkul.comПлощі поливу з 1990 до 2015 рр. скоротились до 473 тис. га

Протягом 2016−2021 років передбачається модернізація та відновлення зрошувальних систем на площі близько 1 млн га. Про це зазначив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Ярослав Краснопольський під час наради з питань обговорення стратегічних напрямів розвитку аграрного сектору економіки та проблемних питань розвитку регіонів, повідомляє прес-служба Мінагропроду.

За його словами питання відновлення роботи та розвитку зрошувальних систем для нашої держави є надзвичайно важливим з огляду на зміни клімату.

«В останні роки зміни клімату все більше проявляються у вигляді дефіциту продуктивної вологи, й особливо на півдні країни. Крім того, маємо вкрай незадовільний рівень використання наявного потенціалу зрошувальних систем: площі фактичного поливу із 2,3 млн га в 1990 році скоротились до 473 тис. га в 2015 році, тобто більше ніж у 4 рази», — зазначив Ярослав Краснопольський.

Він також повідомив, що для відновлення 550 — 635 тис. га зрошуваних земель, які зосереджені на півдні країни, необхідно залучити $1,0 — 1,5 млрд США інвестицій.

«Виконання проекту дасть значний соціально-екологічний та соціально-економічний ефекти, а також зменшить негативний вплив змін клімату на ведення землеробства у південному регіоні України, особливо у посушливі роки. Крім цього, таким чином збільшиться кількість робочих місць у південному регіоні, а також це дозволить щорічно додатково виробляти сільськогосподарську продукцію на загальну суму не менше 15 млрд грн», — сказав перший заступник міністра

Виконано за допомогою Disqus