В Україні ціни на картоплю різко впадуть — прогноз

18 вересня 2023 340 0
В Україні ціни на картоплю різко впадуть — прогноз
Kurkul.com

Українцям спрогнозували суттєве зниження цін на картоплю. Про це пише FreshPlaza.

Так, за словами віце-президента Української асоціації виробників картоплі (УАПК) Миколи Гордійчука, наприкінці вересня – на початку жовтня, коли з полів остаточно приберуть урожай цього коренеплоду, ціни на картоплю ще опустяться. Він пояснив це тим, що нинішнього року в Україні дозрів дуже непоганий урожай картоплі, а це означає, що буде його надлишок. До того ж експорту картоплі практично не намічається.

Таким чином, це змусить виробників збувати свій продукт за заниженою ціною. До того ж фермери намагатимуться його продати ще з осені, щоб не витрачати гроші на зимове зберігання. При цьому багатьом нема де зберігати таку кількість зібраного врожаю. У зв’язку з цим ціни на картоплю, які зараз і так низькі, ще знижуватимуться. Експерт наголосив, що дана тенденція очевидна.

Зокрема, якщо у червні ціна на молоду картоплю становила 1,20€ за кілограм, то зараз вона знизилася до 0,16€. Однак якісного коренеплоду не так багато. Через це супермаркети продають якісний продукт за ціною 0,18-0,20€ за кілограм.

«Ми бачимо, що протягом вересня-жовтня на ринку буде надлишок картоплі без можливості експорту. Це може означати, що ціни можуть навіть знизитися», – спрогнозував Микола Гордійчук.

Проте вже у січні чи лютому 2024 року ціни на картоплю можуть почати зростати, оскільки до цього часу у багатьох українців вичерпуються заготовлені запаси.

Читайте також: Цукровий сезон 2023: чи зароблять на цукрових буряках аграрії

© Єлизавета Кудиненко, Kurkul.com, 2023 р.

Виконано за допомогою Disqus