Реклама

Без опадів ситуація з посівною озимих на Одещині буде критичною

29 вересня 2023 313 0
Без опадів ситуація з посівною озимих на Одещині буде критичною
Kurkul.com

Якщо опадів не буде ні до, ні після 15 жовтня, то ситуація з посівною озимих в Одеській області буде критичною. Про це розповів Олександр Котигора, менеджер із розвитку агротехнологій Південного регіону LNZ Group, пише SuperAgronom.com.

«З другої декади серпня і дотепер на Одещині взагалі не було опадів, вологи в ґрунті немає. Там, де були якісь локальні опади, аграрії встигли посіяти озимий ріпак, він зійшов. Такі посіви не загинули, вони вегетують. Десь 20-30% аграріїв регіону посіяли озимий ріпак та зернові в «суху землю» в очікуванні майбутніх опадів. Але більшість все одно будуть чекати опадів», — зазначив експерт.

Він пояснив, що час на очікування сприятливіших умов ще є, адже оптимальними термінами сівби озимих зернових в регіоні є 15 вересня-15 жовтня.

«Якщо підуть дощі, ситуація з посівною і станом озимих виправиться. Там, де посіяли в сухий ґрунт, зерно поки що лежить, як в коморі, і за умови достатньої кількості опадів воно дасть сходи. Звичайно, урожайність вже буде трохи меншою, ніж за сприятливих умов сівби. Але, якщо опади будуть невеликими, 5-10 мм, або ж їх взагалі не буде найближчим часом, висіяне зерно проросте, але надалі сходи загинуть з високою ймовірність. Проте сподіваємось на краще, адже на Одещині вже бували роки, коли сіяли в посуху, а потім у жовтні-листопаді йшли дощі», — зауважив Олександр Котигора.

Читати за темою: На Одещині призупинили посівну озимої пшениці

На цей час він називає ситуацію з посівною та вологою на Одещині тривожною, проте не критичною. Критичною вона може стати, якщо опадів не буде ні до, ні після 15 жовтня. В такому випадку, каже експерт, можливо потрібно буде думати про збільшення ярого клину. Проте для Одещини це також ризики, адже ярі зернові тут практично не сіють, а той же соняшник цього року виявився нерентабельним через низькі ціни.

«Буває так, що весь запас продуктивної вологи в нас накопичується в ґрунті з жовтня по березень. Тому розраховувати на ярі культури не дуже вдала ідея. Але, можливо, частину посівів озимого ріпаку, який ще не зійшов, доведеться таки пересівати озимими зерновими і потім вже боротися з ріпаком як з падалицею. Ті посіви, де вже є сходи, пересівати не будуть, чекатимуть весняного моніторингу. Вони хоч і слабші, ніж зазвичай, знаходяться переважно у фазі 2 листків, проте є надія на подальші опади та теплу зиму, що виправить ситуацію», — підсумував Олександр Котигора.

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2023 р. 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама