Реклама

Для внутрішніх потреб Україні достатньо близько 25% зібраного зерна — Шмигаль

4 жовтня 2023 44 0
Для внутрішніх потреб Україні достатньо близько 25% зібраного зерна — Шмигаль
Kurkul.com

Для внутрішніх потреб Україні достатньо чверті зібраного зерна, а решту необхідно експортувати. Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

«На нашому західному кордоні вже нині слід будувати мости, а не зводити стіни. Це насамперед стосується українського аграрного експорту. Нам потрібні широкі транзитні шляхи для експорту продовольства. Це важливо для стійкості нашої економіки. Це важливо для світу, адже це глобальна продовольча безпека», — сказав Денис Шмигаль.

За словами прем'єра, Міністерство аграрної політики прогнозує врожай цього року на рівні понад 79 млн тонн, що на 10% більше, ніж було торік.

«Хороший урожай означає, що Україна збереже стратегічне значення гаранта глобальної продовольчої безпеки. Для внутрішніх потреб нам достатньо близько 25% зібраного зерна, решту потрібно експортувати. Тому що це ресурси для фермерів, це валютна виручка для держави, це продовольство для голодуючих країн», — пояснив Денис Шмигаль.

У зв'язку з цим уряд розраховує на дієвість запропонованого Україною механізму верифікації та контролю українського агроекспорту.

Читати за темою: Контроль агровантажів перенесли з українсько-польського кордону в порт Клайпеди

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2023 р. 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама