Реклама

Нардеп пропонує створити спецфонд для закупівлі зерна у фермерів за фіксованою ціною

11 жовтня 2023 1455 0
Нардеп пропонує створити спецфонд для закупівлі зерна у фермерів за фіксованою ціною
Kurkul.com

Українські аграрії опинились в складній ситуації через низькі ціни на вирощену продукцію та високу закредитованість агросектору, яка знаходиться на рівні близько 100 млрд грн.

Про це розповів народний депутат Дмитро Соломчук, пише Elevatorist.com.

Тож, на його думку, Україні варто створити спецфонд для закупівлі 10 млн т зерна у фермерів за фіксованою ціною. Це дозволить їм отримати фінанси для виплати оренди, кредитних зобов'язань та польових робіт.

«Враховуючи величезні ризики, вважаю за необхідне не збільшувати програми з кредитування, залишивши на існуючому рівні, а створити спецфонд «Зерно України», під який здійснити випуск ОВДП та за фіксованою ціною викупити в аграріїв близько 10 млн т врожаю з подальшим відповідальним зберіганням на приватних сертифікованих елеваторах та страхуванням на випадки військового ураження за програмою, яку реалізовує Міністерство економіки, з можливістю дострокового викупу даної продукції із врахуванням вартості зберігання», — пояснив нардеп.

Дмитро Соломчук зазначив, що це найшвидше рішення, яке дасть аграріям «ковток повітря».

«Вони будуть мати можливість погасити частину кредитних зобовʼязань, виплатити плату за оренду паїв мільйонам українців, провести осінньо-польові роботи», — підсумував Дмитро Соломчук.

Читати за темою: 

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2023 р. 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама