Реклама

Науковці виявили новий вид кукурудзяної цикадки, яка може завдати до 90% втрат врожаю

15 жовтня 2023 185 0
Африканська кукурудзяна цикадка
AgropagesАфриканська кукурудзяна цикадка

Новий вид цикадки, який пошкоджує кукурудзу, був виявлений ще у двох бразильських штатах на півдні країни — Ріу-Гранді-ду-Сул і Парана, які є одними з найбільших виробників зернових у країні. Про це пише SuperAgronom.com.

Африканська кукурудзяна цикадка (Leptodelphax maculigera) може завдати втрат до 90% на пшениці та кукурудзі. Наразі комаха відома тим, що може переносити фітоплазмову затримку росту, інфекцію рослин, спричинену бактеріями, а також вірус смугастості, який знижує врожайність зернових.

Африканський кукурудзяна цикадка менша за D. maidis і має чорну пляму на передній частині голови. Походить з островів, розташованих поблизу Африки, і її можна зустріти на континенті та в південноєвропейських країнах.

На американському континенті перша зареєстрована знахідка була зафіксована в Бразилії в штаті Гояс.

«Цей вид, ймовірно, вже присутній на всій території Бразилії», — попередили дослідники з Державного університету Понта-Гросса

За словами дослідника Глаубера Ренато Штюрмера, зразки дуже схожі на цикадку (Dalbulus maidis) і були спіймані в липку пастку, яка приваблює комах своїм забарвленням.

Тож виробники повинні контролювати свої посіви та наявність комах, як нового виду, так і вже відомого в регіоні, Dalbulus maidis.

Читайте також: Підживити ріпак бором оптимально саме восени — поради фахівця

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2023 р. 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама