Реклама

З 1 листопада Україна запускає експериментальний проєкт з верифікації експортерів агрокультур

1 листопада 2023 289 0
З 1 листопада Україна запускає експериментальний проєкт з верифікації експортерів агрокультур
Kurkul.com

Кабінет Міністрів України затвердив експериментальний проєкт, який передбачає формування переліку верифікованих суб’єктів агропромислового комплексу. Про це пише Latifundist.com.

Відповідна постанова №1132 від 31 жовтня 2023 року «Про реалізацію експериментального проєкту з верифікації суб’єктів агропромислового комплексу в умовах воєнного стану» була оприлюднена на Урядовому порталі вчора, 31 жовтня.

У документі зазначається, що Уряд погоджується з пропозицією Мінагрополітики щодо реалізації з 1 листопада 2023 р. до 31 грудня 2024 р. експериментального проєкту з верифікації суб’єктів агропромислового комплексу в умовах воєнного стану.

Так, документ передбачає формування переліку верифікованих суб’єктів агропромислового комплексу, які здійснюють експорт пшениці, жита, ячменю, вівса, кукурудзи, соєвих бобів, насіння ріпаку або кользи, насіння соняшнику, соєвої, ріпакової та соняшникової олії, макухи. 

Метою проєкту є створення умов для унеможливлення зловживань та порушень законодавства під час експорту названих товарів, а також забезпечення захисту прав компаній, які провадять господарську діяльність без порушень вимог законодавства. 

Цим же документом встановлюється Порядок реалізації цього проєкту.

До переліку верифікованих суб’єктів агропромислового комплексу на безоплатній основі включається суб’єкт, який зареєстрований у Державному аграрному реєстрі, набув статусу користувача зазначеного Реєстру та відповідає одночасно таким критеріям:

  • 1) зареєстрований як платник податку на додану вартість станом на 23 лютого 2022 р. та на дату формування електронного запиту програмними засобами Державного аграрного реєстру;
  • 2) не має податкового боргу за платежем «Пеня за порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності, за невиконання зобов’язань та штрафні санкції за порушення вимог валютного законодавства» (код платежу — 21081000);
  • 3) стосовно нього не складений акт податкового органу щодо невстановлення місцезнаходження платника податків у зв’язку із неможливістю проведення перевірки щодо дотримання валютного законодавства;
  • 4) експортував  з 23 лютого 2022 р. до 27 жовтня 2023 р. товар і за цією операцією банком був завершений валютний нагляд за дотриманням експортером установлених Національним банком граничних строків розрахунків.

Для включення до переліку суб’єкт агропромислового комплексу подає заяву, яка формується програмними засобами Державного аграрного реєстру.

Відповідність критеріям підтверджується:

  • відомостями про реєстрацію суб’єкта як платника ПДВ отриманими у порядку електронної інформаційної взаємодії з ДПС, для чого у заяві зазначається код платника податку на додану вартість;
  • відомостями щодо відсутності податкового боргу за платежем «Пеня за порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності, за невиконання зобов’язань та штрафні санкції за порушення вимог валютного законодавства», отриманими у порядку електронної інформаційної взаємодії з ДПС;
  • інформацією стосовно відсутності актів податкового органу щодо невстановлення місцезнаходження платника податків у зв’язку із неможливістю проведення перевірки щодо дотримання валютного законодавства, яка надається ДПС Мінагрополітики щомісяця до 5 числа.

У разі ненадходження інформації від ДПС у встановлений строк використовується остання наявна інформація.

Перелік верифікованих суб’єктів агропромислового комплексу містить:

  • належність агровиробника до фізосіб, фізосіб-підпрпиємців, юросіб;
  • відомості про реєстрацію компанії як платника податку на додану вартість.

Ця постанова набрала чинності з дня її опублікування.

Читайте також: Фермери не постраждають від змін у процедурі експорту зернових — Чайківський 

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2023 р. 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама