Ринок агрострахування продемонстрував тенденцію до скорочення

30 березня 2016 52 0
Наразі спостерігається домінування озимих культур
www.bakertilly.uaНаразі спостерігається домінування озимих культур

Аграрне страхування здійснює лише п'ята частина страхових компаній, які мають відповідні ліцензії. Про це свідчать результати аналітичного дослідження Міжнародної фінансової корпорації «Ринок агрострахування України у 2014-2016 андеррайтингових роках», повідомляє УНН.

Як показало дослідження, станом на лютий поточного року страхування сільськогосподарських ризиків здійснює приблизно п'ята частина тих компаній, які отримали ліцензію на цей вид страхування. Навіть ті компанії, які протягом багатьох років присутні на ринку агрострахування, утримуються від здійснення цього виду страхування або мають незначні його об'єми.

Згідно з результатами дослідження, протягом 2005-2015 років ринок агрострахування продемонстрував тенденцію до повільного скорочення. Скорочувалися усі реальні показники страхування — кількість укладених договорів, обсяг застрахованих площ та реальний обсяг зібраних премій.

Крім того, як продемонструвало дослідження, на цьому ринку працює невеликий набір страхових продуктів. Домінує страхування озимих культур від повної загибелі на період перезимівлі. Відсутнє повноцінне мультиризикове страхування врожаю ярих культур та озимих культур на весняно-літній період. Основною причиною не реалізації мультиризикового страхування ескперти називають високу вартість таких продуктів. Майже не використовуються продукти страхування врожаю на весь цикл вирощування.

Виконано за допомогою Disqus