Реклама

Ціни на кукурудзу в портах досягли тимчасового максимуму

25 листопада 2023 388 0
Ціни на кукурудзу в портах досягли тимчасового максимуму
Kurkul.comЦіни на кукурудзу в портах досягли тимчасового максимуму

При поточних ставках фрахту кукурудза торгувалася в діапазоні від $145-150/т з доставкою до портів Чорного моря. Про це розповіли аналітики Spike Brokers.

«Одночасне зниження тарифів на залізничний фрахт в Європі призвело до підвищення цін на кукурудзу на Західно-Українському та Європейському ринках до рівнів від $144 до $148», — додали брокери. 

За їхньою інформацією, кукурудза, яка завантажується в європейські потяги, торгувалася на рівні від €145-150/т FCA кордон.

Кінцеві ринки збуту мали наступний діапазон цін: 

  • $222-225 CIF для Італії; 
  • $225-228 для Іспанії;
  • $248-250 для Китаю.

Останні індикації покупців:

  • DAP Україна (Дунай) — $156-160/т;
  • DAP Україна (Одеса) — $145-150/т;
  • FCA Україна (зх. кордон) — €145-150/т;
  • DAP Україна (зх. кордон) — $138-148/т;
  • DAP Румунія (порт) — $195-200/т;
  • DAP Італія (пн.) (авто/потяг) — €215-225/т;
  • CIF Італія (порт) — $222-225/т;
  • CIF Китай (порт) — $248-250/т.

Крім того, брокери зазначають, що станом на 22 листопада загальний агроекспорт склав 4.7 млн т, зокрема: кукурудзи — 1.9 млн т. 

«Річковий фрахт на Дунаї продовжує знижуватися через перерозподіл товаропотоку до портів Чорного моря. Міжнародні покупці поступово повертаються на ринок українських портів Чорного моря і конкурують між собою. Ціни з доставкою в порти Чорного моря підвищилися завдяки відновленню торгової активності в українському морському логістичному ланцюгу. Продовження тенденції зниження морського фрахту для українських портів Чорного моря створює надію на підвищення цін в портах для фермерів», — підсумували у Spike Brokers.

Читайте також: На українському ринку активно дорожчає пшениця

Ірина Кошкіна, Kurkul.com, 2023 р.
 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама