У листопаді 2023 року середнє значення Індексу продовольчих цін ФАО не змінилося і становило 120,4 пункту: зростання індексів цін на олії, молочну продукцію та цукор було компенсовано зниженням індексів цін на зернові та м'ясо. Про це пише Kurkul.com з посиланням на звіт ФАО.
Найбільше за місяць знизилися світові ціни на фуражні зернові — на 5,6%. Таке зниження було обумовлено насамперед різким падінням світових цін на кукурудзу на тлі збільшення обсягів реалізації в Аргентині та знижувального тиску, що чиниться сезонним збільшенням пропозиції у США, де прогнозний обсяг виробництва був переглянутий у бік підвищення. Світові ціни на пшеницю в листопаді також знизилися — на 2,4%, в основному в результаті сезонного збільшення пропозиції в Аргентині та Австралії, а також через гостру конкуренцію з боку рф.
Читайте також: Країни ЄС у понад двічі збільшили закупівлі російського зерна
Зростання значення цього індексу обумовлено підвищенням світових цін на пальмову та соняшникову олії, яка з лишком компенсувала зниження котирувань соєвої та ріпакової олій. Світові ціни на соняшникову олію також незначно підвищилися, в основному під впливом обсягу імпортних закупівель, що зберігається на стабільному рівні. Світові ціни на соєву олію дещо знизилися внаслідок низького імпортного попиту у світі.
Зростання цього індексу триває другий місяць поспіль, але все ж таки його значення виявилося на 16,9% нижче, ніж у відповідний період минулого року.
Попри спричинені спалахами пташиного грипу перебої у виробництві у багатьох країнах-виробниках, у листопаді було зафіксовано зниження світових цін на м'ясо птиці, що зумовлено зростанням поставок, переважно з Бразилії. Ціни на свинину знизилися під впливом низького імпортного попиту. Наявність значних експортних запасів у Бразилії та Океанії спровокувало зниження світових цін на яловичину. Ціни на баранину, навпаки, дещо зросли, що було зумовлено коливаннями валютних курсів.
Зафіксоване в листопаді зростання цін на цукор головним чином зумовлене зростанням стурбованості у зв'язку зі скороченням експортної пропозиції у світі в поточному сезоні на тлі погіршення перспектив врожаю у Таїланді та Індії, двох основних експортерах, у зв'язку з сильною посухою, ймовірно спричиненою приходом Ель-Ніньо.
Читати за темою: Україна за три місяці експортувала майже чверть запланованого обсягу цукру
Вибір редакції
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.