Наповнити держбюджет за рахунок скасування спецрежиму не вийде — думка

1 квітня 2016 40 0
Скасування ПДВ не врятує дефіцит держбюджету?
finbalance.com.uaСкасування ПДВ не врятує дефіцит держбюджету?

За часткове скасування спецрежиму ПДВ для сільгоспвиробників українці вже заплатили з власних гаманців, що стосується держбюджету — він навряд чи отримає додаткові кошти.

Так вважає експерт аграрного ринку, директор харківської компанії «Паритет-АГРО» Ігор Ботштейн, повідомляє Нubs.

За його словами, раніше, коли спецрежим ще діяв, гроші, які сільгоспвиробники платили у вигляді ПДВ, акумулювалися на їхніх власних спецрахунках. З цих грошей купувалися запчастини, дизпаливо, добрива. Тепер виробник повинен віддати ці кошти у бюджет. Як наслідок — аграрії піднімають ціни, щоб компенсувати свої витрати по ПДВ. У першу чергу, на пшеницю, потім на кукурудзу, ячмінь, загалом, на все, на що відгукується ринок.

«А чому ринок відгукується? Тому що раніше експортер купував у сільгоспвиробника товар з ПДВ, для якого був спецрежим, і він не мав права залишати у себе цей податковий кредит при експорті», — зазначив він.

Також додав, що він повинен був зробити умовний продаж і донарахувати собі той податковий кредит, який отримав при покупці у сільгоспвиробника. Сьогодні це все скасували, аграрії платять ПДВ, експортерам цей ПДВ залишається.

«Тому будь-який нормальний експортер, і я у тому числі, можу дорожче купити у сільгоспвиробника продукцію з ПДВ. Тому якщо на новий рік ціна кукурудзи була 3200 грн/т, то зараз — 4000 грн/т. Тому, що у мене залишається податковий кредит, при цьому експортні валютні ціни залишилися незмінними, навіть впали», — додав він.

Виконано за допомогою Disqus