Реклама

Три країни-члени НАТО об'єдналися задля розмінування Чорного моря

8 січня 2024 73 0
Три країни-члени НАТО об'єдналися задля розмінування Чорного моря
Kurkul.com

Болгарія, Румунія і Туреччина запросили інші країни приєднатися до ініціативи з розмінування Чорного моря і забезпечення безпеки морських шляхів. Про це пише Центр транспортних стратегій.

Мова йде про участь в угоді між країнами про спільне знешкодження мін, яке анонсував міністр оборони Болгарії Тодор Тагарєв.

Країни планують створити спільний флот, що займатиметься знешкодженням мін у частинах Чорного моря біля Туреччини, Румунії та Болгарії, що потрапляють туди через російське повномасштабне вторгнення в Україну.

Зазначається, що ініціатива залишається відкритою для спільних дій і участі протимінних сил і засобів інших країн-членів НАТО розташованих за межами Чорноморського регіону.

Меморандум про взаєморозуміння між урядами Болгарії, Румунії і Туреччини планують підписати 11 січня.

До слова, у 2024 році очікується зростання експорту товарів та послуг з України на 9%. Позитивні зрушення за цим напрямком почали відбуватися в останні місяці 2023 року. Цьому сприяли відкриття альтернативного морського коридору, запуск механізму страхування суден від воєнних ризиків та налагодження річкової логістики на Дунаї.

Як розповів віцепрем’єр-міністр з відновлення України — міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков, із серпня 2023 року українським морським коридором експортовано 10 млн т агропродукції. Загальний експорт вантажів цим каналом становить 15 млн т.

Читайте також: За перший тиждень нового року аграрії експортували понад мільйон тонн зернових

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2024 р. 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама