Потреба у фінансуванні інвестиційних проектів буде зростати — експерт

1 квітня 2016 58 0
У цьому році залишається тенденція до росту вартості основних витратних ресурсів
dt.uaУ цьому році залишається тенденція до росту вартості основних витратних ресурсів

У цьому році залишається тенденція до росту вартості основних витратних ресурсів. Відповідно агровиробники зіштовхнулися із проблемою дефіциту обігових коштів.

Про це в ексклюзивному коментарі Kurkul.com повідомив експерт з агробізнесу ПАТ «КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК» Ігор Гуржій.

«На сьогодні перед аграріями стоїть першочергове завдання забезпечення повного фінансування робочого капіталу. У цій ситуації необхідно розуміти, що недофінансування посівних робіт ставить під питання планову врожайність по культурах інтенсивного напрямку продуктивності. Кризовий 2015 р. показав, що агровиробники, які мають досвідчений та компетентний менеджмент, можуть бути ефективними навіть у таких складних умовах нестабільності. Саме дані підприємства і формують довготривалі відносини довіри у банківському секторі», — говорить він.

За словами Ігоря Гуржія, окремо необхідно зупинитися на інвестиційних проектах з оновлення парку сільгосптехніки та його комплектування, будівництві потужностей для зберігання сільгосппродукції.

«Потреба у фінансуванні за цим напрямком очевидна і вона буде зростати», — прогнозує експерт.

Нагадаємо, що ПАТ «КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК» підтримує проведення сайтом Kurkul.com АгроЕкспедиції «Посівна 2016».

Що стосується ситуації на полях, то, за словами Ігоря Гуржія, осінні посівні роботи на більшій території України проходили в умовах значного дефіциту доступної вологи в орному шарі ґрунту. У зв’язку з цим план по посівах озимих культур у деяких регіонах був виконаний на 80–90%.

«За результатами виїздів масові сходи озимої пшениці спостерігалися лише у листопаді-грудні. Підприємства, які збільшили норму висіву озимих зернових культур на 15–20% від практики регіону на сьогодні мають не зріджені посіви. В іншому випадку густота стояння рослин близько на 20% менша від технологічної потреби», — говорить Ігор Гуржій.

За його словами, зараз рослини знаходяться на етапі кущення, у них відбувається активне формування вторинної кореневої системи. На цьому етапі досить важливим залишається планування та проведення другого підживлення необхідного для формування дійсно можливої врожайності озимої пшениці.

Загальна ситуація по озимому ріпаку є більш критичною.

«Часткове зрідження посівів озимого ріпаку викликане вимерзанням точку росту у рослин, що є характерним для посівів ранніх календарних періодів та посівів із несвоєчасним проведенням обробок регуляторами росту. Для посівів, що відновлюють вегетацію важливим залишається питання хімічного захисту врожаю та використання мікроелементів у системі живлення рослин», — зауважує Ігор Гуржій.

Виконано за допомогою Disqus