Реклама

Польща зберігатиме ембарго на українську агропродукцію до досягнення домовленостей

29 січня 2024 100 0
Польща зберігатиме ембарго на українську агропродукцію до досягнення домовленостей
Kurkul.com

Ембарго на українську продукцію до Польщі зберігатиметься доти, доки не буде досягнуто відповідних домовленостей з українською стороною. Про це заявив міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський, пише Укрінформ.

Як зазначається, протести аграріїв по всій Європі зміцнили польську позицію, Єврокомісія більше заглибилася у проблеми фермерів.

За словами Чеслава Секерського, польські аграрії протестували у слушній справі, що було пов’язано зі складною ситуацією, пов’язаною з платою за вирощену продукцію, проблемою напливу продуктів з України та вимогами ЄС щодо озеленення.

За його словами, Варшава веде двосторонні технічні переговори з Києвом по встановленню певних правил в умовах прийняття Єврокомісією в червні 2022 року рішення про повну лібералізацію торгівлі між Україною і ЄС.

Міністр запевнив, що Польща виступає за допомогу Україні і поляки дуже багато зробили для українців.

«Але занадто значна відкритість (для України — ред.) на європейський ринок призвели до того, що в економічному плані Україна вже, фактично, в ЄС, але вона не виконує усіх стандартів і вимог, які ставляться до виробництва продукції у країнах ЄС, у Польщі. Якщо до цього додати, що в Україні є величезні площі орних земель хорошої якості, то через це виробництво в Польщі в ЄС часто стає неконкурентним стосовно українського», — наголосив польський міністр.

У цьому контексті позицію Єврокомісії він назвав «дуже обережною», зауваживши, що нові пропозиції зараз лише готуються.

Міністр додав, що зараз триває черговий етап двосторонніх переговорів з Україною.

«Протест європейських аграріїв зміцнив польські очікування і ми маємо кращі переговори з Єврокомісією, вона починає глибше розуміти проблему», — констатував польський урядовець.

Він наголосив, що Варшава хоче узгоджень з Києвом, на які має погодитися європейська сторона, у контексті швидкого реагування на значний наплив якогось продукту на національний ринок, «щоб були відповідні регуляції, які обмежували б наплив на ринок, включно з блокадою».

Читати за темою:

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2024 р. 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама