Аграрії мають отримувати €500/га бюджетних дотацій — експерт

5 квітня 2016 92 0
Аграрії втратять 20 млрд грн
ru.tsn.uaАграрії втратять 20 млрд грн

Україна має впроваджувати європейські системи державної підтримки, які не суперечать умовам СОТ, та відповідно виходити на €350-500/га бюджетних дотацій з фінансуванням за принципом захищеної статті, таку думку висловив «Радіо Свободі» академік НАН України Богдан Данилишин.

За його словами, причин, з яких в Україні не було достатньої за обсягами прямої підтримки сільськогосподарського виробництва дуже багато. Саме тому був запропонований і впроваджений спеціальний режим по сплаті ПДВ.

«Якщо ми сьогодні говоримо про його скасування, то паралельно ми маємо впроваджувати європейські системи державної підтримки. Крім того, досить важливим є гарантування на державному рівні стабільності та перед­бачуваності аграрної політики з метою формування більш сприятливого підприємницького середовища для агробізнесу країни. А «шантаж» на зразок того, що єдиним виходом для розвитку аграрного виробництва є зняття мораторію на продаж землі — це черговий шлях у нікуди», — вважає він.

Ймовірно, за його словами, обсяг коштів сільськогосподарських підприємств, що відволікатиметься з обігу у 2016 р. у зв’язку із нововведеннями, може скласти близько 20 млрд грн. Ці кошти могли б бути використані сільськогосподарськими підприємствами для власних потреб або виступати додатковим інвестиційним ресурсом розвитку виробництва, що саме і передбачав спецрежим ПДВ для сільського господарства.

«З бюджету на фінансову підтримку заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів суми практично не збільшені (законом про бюджет на 2016 р. передбачено на цей захід 300 млн грн, у 2015 р. фактичне бюджетне фінансування за цим напрямком становило 290,6 млн грн)», — додав він.

Виконано за допомогою Disqus

+ 22° ... + 8°

Вітер

1.7м/с

Опади

0мм

Вологість

39%