Реклама

Через загострення бойових дій фермер з Донеччини закриває свою фермерську справу

30 квітня 2024 104 0
Через загострення бойових дій фермер з Донеччини закриває свою фермерську справу
Суспільне

Фермер з Донеччини 20 років займався сільським господарством, а нині, через загострення бойових дій, закриває свою справу. Про це пише Суспільне.

Аграрій Володимир із села Крутий Яр на Донеччині близько 20 років займався фермерством разом з батьком. Має два трактори та комбайн. На початку повномасштабного російського вторгнення вивозив з Донеччини сільськогосподарську техніку, аби її врятувати.

«Трали, комбайн, трактори своїм ходом гнали в Дніпропетровську область. На пів року ми її вивезли. Вона пів року постояла, а потім назад привезли, оскільки сезон почався», — розповів Володимир.

Раніше фермер сіяв пшеницю, соняшник та ячмінь. Під засів має близько 50 га землі. Цього року, розповідає — посіяли лише озиму пшеницю.

«Цього року з фермерством призупинились. Два паї та в оренді ще 20 гектарів було. Воно просто зупинилось і все. Ми особливих фінансів не вклали цього року. Пшеницю посіяли, але у нас своя пшениця була. Трал вивези — це все гроші так викинулись, туди не вклали нічого. Соняшник трохи залишилось, ячменя тонн — 12. Якщо ніхто не візьме — так і буде лежати», — розповів фермер.

За словами Володимира, рекордний врожай за сезон, був близько ста тонн. Після російського вторгнення обсяги скоротилися на половину. Продукцію збувати та транспортувати стало складніше.

Фермер також розповів, що минулого року на його поле потрапили ворожі боєприпаси, які і досі там лежать. Перспектив для фермерства на Донбасі аграрій не бачить, тож у планах переїжджати у безпечніший регіон.

Читайте також:

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2024 р. 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама