Реклама

Через погодні ризики фермери переходять з озимого ріпаку на ярий

30 квітня 2024 71 0
Через погодні ризики фермери переходять з озимого ріпаку на ярий
Kurkul.com

Аграрії Дніпровської, Запорізької та Донецької областей зменшили площі посівів озимого ріпаку. Натомість розширюють площі під ярим ріпаком та гірчицею.

Як розповів Сергій Корнюшенко, менеджер із розвитку агротехнологій Південно-Східного регіону LNZ Group, до такого кроку фермери вдались через осінню посуху, яка підвищила ризик неотримання сходів. Також і можливі весняні заморозки також можуть загрожувати врожаю. 

Зі слів фахівця, ріпак загалом залишається вигідною для вирощування культурою, але останніми роками в регіоні для озимих культур (як для ріпаку, так і для пшениці) виникають високі ризики в осінній та весняний періоди — через погодні умови. Зокрема, через посуху неотримання чи випадіння сходів, а також через весняні заморозки (як цьогоріч, коли зниження температури відбулось під час раннього цвітіння) — стресування рослин і пригнічення розвитку.

«Цьогоріч на озимих культурах спостерігали таку картину, що довго стояла холодна погода, плюс відсутність вологи, і це призвело до того, що озимі ріпак та пшениця стресували, в результаті отримали прискорення фаз розвитку. В результаті наростання біомаси в ріпаку фактично не було, він почав переходити до фази бутонізації за досить короткий період. На пшениці ситуація була схожа — рослини подекуди «перескочили» фазу кущення. Тож, особливо на загущених посівах, маємо нерозкущені паростки. Це, звісно, вплине на урожай. А ще доведеться повністю переглянути системи захисту та живлення. Адже вносити тебуконазол для рістрегуляції на ріпаку було вже пізно, і це призведе до зниження врожайності», — пояснив експерт.

При цьому, за його словами, ріпак залишається високорентабельною культурою для аграріїв регіону. Тож знаючи зазначені вище ризики, чимало фермерів в поточному році замість озимого ріпаку збільшили площі під ярим ріпаком та гірчицею.

Читати за темою: Цьогоріч ріпак знову претендуватиме на звання найрентабельнішої культури в Україні — аналітики

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2024 р. 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама