Фермер вирощує салат за «голландським секретом» в Україні

9 квітня 2016 109 0
Голландський фермер Майкл Хондерс протягом цілого року вирощує салат на Львівщині
dachadecor.com.uaГолландський фермер Майкл Хондерс протягом цілого року вирощує салат на Львівщині

Голландський фермер Майкл Хондерс протягом цілого року вирощує салат на Львівщині, повідомляє Нromadske.tv.

Він керує першою і єдиною в Україні аграрною компанією з повністю іноземними інвестиціями.

«Упродовж дня всередині температура сягає майже 20 градусів. Ми маємо створити умови для салату, щоб він ріс увесь день. Рослини ростуть на воді. Коріння — повністю у воді, через нього салат отримує всю їжу. Тож, загалом, нам тут нічого не потрібно робити», — розповідає фермер.

На фермі вирощують салат і деякі трави, також намагаються культивувати руколу. У Нідерландах звикли спеціалізуватися на одній культурі.

Голландський фермер вважає недоцільним возити свіжі продукти аж за 3 тис. км, якщо можна виростити їх тут. В Україні багато ферм вирощують салат влітку. Та лише тут він росте 365 днів у році. Такий проект господарство має ще й у Грузії. Там теж немає місцевих виробників, особливо у зимовий період. У Грузії значно краще випрацюване законодавство, правила, закони у них справді вимогливі та однакові для всіх. Так, для українців ситуація покращується, але насправді вони ще далеко позаду, якщо подивитися на стандарти.

«Коли ми починали, то дозвіл на імпорт довелось чекати півроку. У Нідерландах ці стандартні речі ми залагоджуємо протягом декількох днів. Такі моменти все ускладнюють, але торік ми, як і раніше, імпортувати частину товару, і це зайняло вже декілька тижнів. Усе вдосконалюється, ви на правильному шляху, але попереду ще багато роботи. Я бачу, що люди дійсно хочуть змін. Тож вони працюють над цим», — зазначив Майкл Хондерс.

За його словами, найбільша перевага фермерства у тому, що господарство вирощує салат цілорічно.

«Наші клієнти знають, що упродовж року завжди однакова якість. Тож у нас є продукт, який можемо постачати весь рік. Не має значення, чи це грудень і лежить 2 м снігу, чи липень, коли ззовні 30 градусів. Ми матимемо той самий салат», — підсумував він.

Виконано за допомогою Disqus