Реклама

Якість сої для переробки за час війни значно погіршилась — учасник ринку

22 травня 2024 3307 0
Якість сої для переробки за час війни значно погіршилась — учасник ринку
Kurkul.com

На ринку з'явилося багато сої невідповідної якості. Вона або зіпсована, або з домішками. Переробники до такої сої ставляться обережно, бо в ній погана якість білка, що дуже впливає на готовий продукт.

Про це в ході агротуру «Переробка сої та ріпака», який проходить за підтримки компанії Buhler та «Балк Транс», розповів директор заводу «Фалькон Агро Груп» Павло Жовтоніжко, пише Elevatorist.com.

«Найголовніша проблема, з якою ми зараз стикаємося, — на складах у товаровиробників зберігається багато сої, яка всередині потемніла. Ми, переробники, називаємо її зіпсованою. Її або погано просушили, або сподівалися на те, що вона трохи полежить, і з нею можна буде щось зробити. І така соя — масове явище на ринку», — розповів Павло Жовтоніжко.

На його думку, погіршення якості продукту стало масовим саме під час повномаштабної війни.

«У довоєнний період весь ринок масово розвивався. Впроваджувалися нові технології, активно розвивалося елеваторне будівництво. На елеваторах люди вчилися все правильно зберігати. Розраховували час зберігання — під переробку, під перевалку у портах. Зараз війна сильно вдарила по агросектору, кожен починає економити, де тільки може. Звідси й відповідна якість продукції. Це — перший фактор. А другий, — не весь аграрний сектор України, вміє керувати своїми ресурсами. Плюс впливають погодні умови. Не всі встигають прибирати, не всі мають потужності із сушіння, або ресурси, щоб вчасно перемістити товар з одного місця в інше. Все це впливає на якість продукту», — пояснив директор «Фалькон Агро Груп».

Читайте також: В Україні розпочався новий етап соєвого буму — аналітики

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2024 р. 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама