Посіви соняшнику в крайових смугах полів продовжує заселяти геліхризова попелиця, нею заселено та пошкоджено до 14% рослин. Про це пише Kurkul.com з посиланням на аналітичну довідку щодо фітосанітарного стану рослин від фахівців Держпродспоживслужби.
Геліхризова попелиця (Brachycaudus heliychrisi Kalt.) в Україні поширена всюди. Комаха харчується на нижній стороні листя по жилках, утворюючи великі колонії. Листя деформується, скручується в трубку, засихає, знижується продуктивність культури. За значного пошкодження втрати урожаю можуть сягати до 70%.
Подекуди відмічається шкідливість довгоносиків, піщаного мідляка, дротяників, трипсів, якими у слабкому та середньому ступенях пошкоджено 1-8% рослин соняшника. Також у посівах Херсонської, Черкаської областей відмічено появу павутинного кліща.
До слова, як захистити посіви від павутинного кліща порадили фахівці LNZ Group.
В південних областях посіви заселять та пошкоджують гусениці листогризучих та озимої совок, осередково лучного метелика, чортополохівки.
У господарствах Кіровоградської, Київської, Одеської, Сумської, Тернопільської, Чернівецької областей 1-5% рослин культури охоплено кореневими гнилями, фомозом, пероноспорозом, септоріозом.
Читати за темою: Захист посівів сої від бур'янів у найвразливішу фазу розвитку — поради фахівця
© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2024 р.
Вибір редакції
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.