Фомоз залишається однією з найпоширеніших хвороб соняшнику, яка впливає на всі органи рослини протягом вегетаційного періоду, а особливо інтенсивно проявляється в кінці вегетації. Основним джерелом інфікування виступають рослинні залишки.
Про це розповів Юрій Якубчук, менеджер бренду DEFENDA у Львівській області, пише SuperAgronom.com.
Розвиток патогену розпочинається при підвищеній вологості і показниках температурного режиму в межах +20°C…+25°C.
За словами фахівця, симптоми фомозу виявляються на листках та стеблах у вигляді темно-бурих плям, які з часом зливаються. На уражених стеблах утворюються пікніди гриба, а всередині стебла виникають порожнини, що робить його ламким. Хвороба також проявляється у вигляді окремих бурих плям на кошиках соняшнику.
Наслідки ураження фомозом для соняшнику:
«Недобір врожаю становить 25%, знижується якість продукції та посівні властивості вирощеного насіння. Для боротьби з фомозом на соняшнику застосовують комплекс заходів, спрямованих на профілактику та знищення патогену. Агротехнічні методи включають дотримання сівозміни і використання стійких гібридів соняшнику. Хімічні методи боротьби — фунгіциди. Вони вносяться профілактично або при перших ознаках хвороби. Краще запобігати розвитку захворювань, аніж потім лікувати!», — застерігає фахівець.
За його словами, ефективним фунгіцидним захистом у боротьбі з фомозом є фунгіцид Спліт Дуо (дифеноконазол, 125 г/л + азоксистробін, 125 г/л). Перевагами препарату є:
Читайте також:
© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2024 р.
Вибір редакції
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.