Кадастр достатньо заповнений для запуску ринку земель — експерт

13 квітня 2016 51 0
У Державний земельний кадастр внесена інформація по більш ніж 70% земельних ділянок
foxstox.deviantart.comУ Державний земельний кадастр внесена інформація по більш ніж 70% земельних ділянок

У Державний земельний кадастр внесена інформація по більш ніж 70% земельних ділянок, повідомив в інтерв'ю «Українським новинам» директор департаменту з міжнародного співробітництва та ринку земель Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру Ростислав Шманенко.

«Чи достатньо заповнений кадастр для запуску ринку земель, то наша відповідь — так. На сьогодні заповненість кадастру інформацією про земельні ділянки різного цільового призначення становить понад 70%, у тому числі земель сільськогосподарського призначення приблизно — 65%», — сказав він.

За його словами, у Грузії на момент запуску ринку земель кадастр був заповнений лише на 17%, при цьому відкриття ринку пройшло успішно і функціонує досі, а в Україні ситуація значно краща.

Ростислав Шманенко додав, що заповнення кадастру — процес динамічний.

«Наприклад, форма 6-ЗЕМ, яку у цьому році скасували, містить агреговану статистику по сільгоспземлях, у тому числі земель лісогосподарського призначення. Це, у свою чергу, занижує показники заповнюваності кадастру із земель державної власності. Землі, що знаходяться на балансі сільськогосподарських державних підприємств, у тому числі що відносяться до НААН, також погіршують статистику», — підсумував він.

Виконано за допомогою Disqus

+ 22° ... + 8°

Вітер

1.7м/с

Опади

0мм

Вологість

39%