Реклама

Врожайність зернових буде на 5-7% нижчою за торішню — Висоцький

10 липня 2024 63 0
Врожайність зернових буде на 5-7% нижчою за торішню — Висоцький
Kurkul.com

В Україні вже намолочено понад 4 млн тонн озимих пшениці, ячменю та ріпаку, а також гороху. Про це повідомив виконувач обов'язків міністра аграрної політики і продовольства Тарас Висоцький.

Він зазначив, що цього року жнива розпочалися на два тижні раніше, що пов'язано з погодним фактором. Наразі аграрії збирають озимий ячмінь, пшеницю та ріпак. Крім того, в деяких областях уже почали збирати горох. 

За інформацією в.о. агроміністра, попри обстріли, зокрема по полях, у більшості випадків проблеми вдається локалізувати. Збирання зернових триває активними темпами, що дає змогу прогнозувати врожай зернових на рівні близько 56 млн тонн.

Щодо урожайності, то Тарас Висоцький зазначив, що через погодні умови показник буде на 5-7% нижчим за минулорічний.

«У деяких областях, на жаль, дійсно рекордна посуха і нижчі показники. Водночас у західних і центральних областях показники вищі за торішні. Тому поки що прогноз у межах 5-7% менший за показник попереднього року, що з урахуванням усіх викликів, які продовжує нести війна, є справді хорошим результатом», — додав він.

Тарас Висоцький розповів, що спека також може негативно позначитися на кукурудзі та сої. Однак поки що ця тенденція не має масового характеру, що дає змогу сподіватися на гідні показники.

Читати за темою:

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2024 р. 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама