Оскільки клімат в Новоукраїнському р-ні Кіровоградської області змінюється, то в господарстві ФГ «Омельяненко» почали активно застосовувати нові технології обробітку ґрунту. Якщо ще 5 років тому скрізь була оранка, то тепер перейшли на вологозберігаючі способи обробітку ґрунту. Про це йдеться у дослідженні #Агроекспедиції2024 АгроЕкспедиція 2024: Спека, град і вітер — чи будуть аграрії південного заходу з врожаєм.
Разом з тим, змінили і структуру посівних площ. Але на це вже вплинули не зміни клімату, а виклики, пов'язані з війною. І якщо раніше головною культурою для господарства була кукурудза, то цьогоріч флагманом обрали соняшник.
«В останні роки ми більше сіємо культур, які можемо реалізувати на місці. На Кіровоградщині великі потужності для переробки соняшника, тому почали сіяти його більше. Раніше висівали більше кукурудзи, але з початком війни почалися проблеми з логістикою, тому зменшили її площу. В наступному сезоні будемо ще зменшувати до 500 га», — каже власник ФГ Сергій Омельяненко.
Тож сівозміна в цьому агросезоні: соняшник — 2 тис. га, кукурудза — 1 тис. га, пшениця — 1 тис. га, решта — 1 тис. га поділені між соєю, ріпаком та горохом.
Фактично більшість цьогорічних посівів кукурудзи постраждали від посухи. Близько 300 га в дуже поганому стані, з них можна отримати не більше 1,5 т/га, решта — 700 га у трохи кращому стані, але очікувана вага врожайність 3 т/га.
Читайте також: Українські аграрії можуть компенсувати втрати через спеку
Ірина Кошкіна, Kurkul.com, 2024 р.
Вибір редакції
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.