Реклама

Лідерство у вирощуванні овочів поступово переходить від домогосподарств до фермерів

13 грудня 2024 74 0
Лідерство у вирощуванні овочів поступово переходить від домогосподарств до фермерів
Kurkul.com

Попри війну та кліматичні виклики, українським фермерам вдається зберігати кількість площ  під вирощування овочів. Однак лідерство з виробництва багатьох с/г культур в Україні поступово переходить від домогосподарств до більш крупних гравців ринку.

Про це розповів президент Української плодоовочевої асоціації Тарас Баштанник.

«Наразі державній статистиці стає легше обліковувати багато речей, тому, що ми бачимо перерозподіл щодо виробництва багатьох культур з домогосподарств на дрібні, середні та крупі підприємства, які хоч якусь статистику здають. Раніше 95 плюс, а радше 98-99% виробництва будь-якої позиції, — це були домашні підсобні господарства», — пояснив фахівець.

Водночас українські овочівники втрачають значну частку врожаю через нестачу сховищ.

Як зазначили фахівці Мінагрополітики та ФАО, важливою слабкою сферою для українських виробників є високі показники післязбиральних втрат плодоовочевої продукції (40-60% післязбиральних відходів) через відсутність належним чином обладнаних сховищ.

Читайте також:

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2024 р. 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама