Аграріям стане вигідніше вирощувати овочі — експерт

25 квітня 2016 73 0
Вирощувати овочі стало рентабельно
tomatojtm.polagro.com.uaВирощувати овочі стало рентабельно

Вирощувати овочі стало рентабельно, заявив в ефірі радіостанції «Голос Столиці» експерт Тарас Висоцький, повідомляє «Вгору».

За його словами, імпорт овочів з «борщового набору» з країн Європейського Союзу різко збільшився. Це пов'язано з падінням рентабельності виробництва овочів через девальвацію, а також з відсутністю потужностей для тривалого зберігання овочів.

За перші три місяці 2016 р. майже у 7 разів зріс імпорт в Україну овочів з «борщового набору» у порівнянні з тим же періодом 2015 р.

Найбільш істотно виріс імпорт моркви та столового буряку — у 34 рази. У чотири рази збільшився обсяг ввезеної в Україну картоплі, майже вдвічі — капусти, на чверть збільшився імпорт цибулі.

«Два роки поспіль, протягом 2014-2015 р., у зв'язку з девальвацією виробництво овочів було не дуже рентабельним. Відповідно, маючи певні збитки у 2014 р., виробники менше посіяли у 2015 р. Другий фактор — у 2015 р. у період збору «борщового набору» були не дуже сприятливі умови, були великі температури для довгострокового зберігання овочів. І так склалося, що овочів не вистачило», — сказав експерт.

Також додав, що до початку збору нового врожаю вийшов дефіцит, тому виріс імпорт. Але це сезонна річ. Ще 2-3 тижні будуть споживатися імпортні овочі, але з кінця травня на прилавках будуть овочі національного виробника.

Виконано за допомогою Disqus