Через хвороби та шкідників фермер може втратити від 10 до 50% врожаю ріпаку
4 березня 2025 56 0
LNZ Group
У зв’язку з теплою та сухою зимою вже на початку відновлення росту озимого ріпаку фермери можуть зіткнутися з такими шкідниками як хрестоцвітий чи великий ріпаковий прихованохоботник.
Тож після зими експерт радить не затягувати із захистом і моніторингом полів.
Сергій Корнюшенко рекомендує наступну схему захисту:
Перше внесення після відновлення росту — фунгіцид Абсолют (0,8 л/га) + інсектицид Октант Турбо (0,25 л/га).
Друге внесення — гербіцид Піраміда (0,4-0,6 л/га) проти деяких дворічних бур’янів, фунгіцид Талер (1 л/га) — для кращого укорінення ріпаку та боротьби з захворюваннями.
В період витягування стебла може виникнути проблема зі злаковими бур’янами. Проти них дієвим є гербіцид Блейд (0,8-1,8 л/га).
У фазі бутонізації для профілактики — фунгіцид Спліт Дуо (0,7-0,8 л/га) + інсектицид Октант Турбо (0,25 л/га).
У фазі цвітіння — формування стручків — наливу зерна зʼявляється безліч шкідників. Проте в цей час працюють бджоли, тому потрібні інсектициди, які безпечні для корисних комах, але легко знешкоджують шкідників. Наприклад, у портфоліо бренду DEFENDA для обробки по цвіту ріпаку є інсектициди Атік (0,1-0,12 л/га) та Синерид (0,3-0,4 л/га) які досить ефективно розв'язують проблеми зі шкідниками. При появі на ріпаку совок можна застосовувати інсектицид Кайрос (0,1-0,15 л/га).
Десикація — для ріпаку рекомендується Диквалан Макс (0,8-1,2 л/га).
Менеджер компанії LNZ Group додав, що витрати на ЗЗР при вирощуванні ріпаку складають 10-12% від усіх витрат, а середні витрати на ЗЗР становлять 3000 грн/га.
«Через бур’яни, хвороби чи шкідників фермер може втратити від 10 до 50% врожаю ріпаку. При мінімальних втратах врожаю у 10% втрачається 0,2 т/га ріпаку або 4400 грн. То чи варто економити тих 3000 грн/га на ЗЗР, щоб ризикувати втратити значно більше?», — зауважив Сергій Корнюшенко.