Реклама

Весняні стреси можуть призводити до зниження врожайності культур на 10-30%

28 березня 2025 120 0
Весняні стреси можуть призводити до зниження врожайності культур на 10-30%
Ukravit

Навесні польові, овочеві, плодові культури та виноградники постійно піддаються стресам — внаслідок приморозків, перепадів денних і нічних температур, обробок ЗЗР тощо.

І кожен із таких стресів може призводити до зменшення урожайності на 10-30%. Щоб підтримати культури та нівелювати наслідки стрес-факторів, фахівці Ukravit рекомендують застосовувати антистресанти.

«При стресі у культур порушується поглинання елементів мінерального живлення, пригнічується проходження фізіологічних процесів, Розпад білків перевищує синтез, в токсичній кількості накопичується амонійний азот, який впливає на якість готової продукції і перебіг фізіологічних процесів. Змінюється баланс фітогормонів — проявляється фітогормон етилен, і культура починає жовтіти, пригнічується її ріст і розвиток, відбувається виснаження клітинних стінок і клітинного соку», — зазначив керівник відділу розвитку продуктів  і сервісів мікродобрив компанії Сергій Адаменко. 

Також при стресі знижується стійкість до хвороб і шкідників, настає «фізіологічна депресія». Це все призводить до зниження урожайності та якості товарної продукції.

Щоб допомогти культурам подолати наслідки стресів і відновити повноцінний їх розвиток, Сергій Адаменко рекомендує застосувати добриво-антистресант Авангард Гроу Аміно.

  • Ауксини, гібереліни та цитокініни в його складі стимулюють розвиток кореневої системи та вегетативних і генеративних органів культур.
  • Поліетиленгліколі перешкоджають кристалізації клітинного соку, внаслідок чого клітини стають еластичнішими, а карбонові кислоти покращують постачання тканин киснем і роблять рослини стійкішими до кисневого голодування, сприяють утриманню вологи у клітинах; культури краще переносять знижені та підвищені температури.
  • Вміст в добриві 17 легкозасвоюваних вільних L-амінокислот рослинного походження прискорює обмінні процеси та сприяє інтенсивнішому синтезу антистресових речовин.

Добриво покращує білковий обмін, підсилює активність фотосинтезу, підвищує вміст цукрів, підсилює осмотичний тиск, допомагаючи культурам засвоювати вологу з глибших шарів ґрунту, завдяки чому вони стають стійкішими до несприятливих умов довкілля.  

«Оптимально застосувати Авангард Гроу Аміно перед весняними приморозками разом із цинком, калієм, фосфітами. Тоді відбувається синтез цукрів, і шляхом підвищення їх концентрації у рослині дія приморозків буде нівелюватися. Те саме стосується пестицидних стресів. Можна вносити добрива і після стресу. Але важливо застосовувати їх не раніше ніж через три доби після стресового фактора», — радить фахівець.

Використовувати це добриво Сергій Адаменко рекомендує із мікроелементами, оскільки антистресанти виконують роль комплексона або хелатуючого агента — тобто забезпечують краще проникнення в клітину і засвоєння заліза, марганцю, цинку, міді. За рахунок альфа-амінокислот коефіцієнт засвоєння мікроелементів підвищується до 80-90%.

Читайте також:

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2025 р. 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама