Реклама

Спільна вегетація кукурудзи з бур’янами це мінус 200 кг урожаю щодня — фахівець

10 червня 2025 45 0
Спільна вегетація кукурудзи з бур’янами це мінус 200 кг урожаю щодня — фахівець
Kurkul.com

В сучасних умовах нестачі професійних кадрів, надмірної кількості опадів і хвилі весняних приморозків особливо гостро постало питання ефективного захисту кукурудзи від бур’янів.

Про це розповів Микола Сучек, директор агротехнічного департаменту агроконсалтингової компанії ProPole, у блозі на SuperAgronom.com.

Як підкреслив фахівець, в аграріїв є хибна думка, що ґрунтові гербіциди — це викинуті гроші. Насправді ж, саме вони закладають основу чистого поля, тоді як післясходові препарати — це лише страховий інструмент, який виправляє ситуацію, якщо щось пішло не так

«Заміняти одну концепцію іншою — це помилка. І цьогоріч це досить добре видно», — додав Микола Сучек.

Як пояснив фахівець, наразі у кукурудзи один із найбільш гербокритичних періодів і кожен день спільної вегетації з бур’янами це мінус 200 кг урожаю. А 10 днів це відповідно мінус 2 тонни врожаю.

Особливістю поточного сезону також став одночасний ріст дводольних та злакових бур’янів, серед яких особливо агресивно поширюються хвощ польовий та осот. До того ж чимало аграріїв вагаються з обробками через ослаблений стан посівів після заморозків.

«І керівник господарства хапається за голову. Бо кукурудза й так пригнічена приморозками, тож він боїться заходити важкими препаратами, скажімо, синтетичними ауксинами, дикамбою чи 2,4-Д тощо. Так само й боїться заходити діючими речовинами з групи трикетонів — темботріон, мезотріон, які мають післядію. Бо менеджери, які продають такі препарати, іноді не кажуть про післядію, тож ми часто стикаємося з такими проблемами, й аграріїв це відлякує. Тому доводиться комбінувати бакові суміші», — каже фахівець.

Тобто ситуація безпосередньо на полі вирішується комбінацією діючих речовин.

«Боятися, що от в мене кукурудза придушена морозами, а я ще зараз таку бакову суміш внесу, то зовсім її доб'ю — не слід. Бо після останніх приморозків пройшло достатньо часу, кукурудза вже набула активного росту і нормального кольору. Можливо, десь є побілілі листки. Але вони вже й не позеленіють. Чекати, поки далі переростуть бур'яни, ввійдуть в фазу, коли вони будуть стійкі до гербіцидів, це лишень робити гірше», — підсумував директор агротехнічного департаменту агроконсалтингової компанії ProPole.

Читайте також:

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2025 р. 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама