На Львівщині під час аукціону вартість землі зросла у 14 разів

23 травня 2016 26 0
На Львівщині подорожчала земля
vmisti.in.uaНа Львівщині подорожчала земля

Земельні торги, організовані за участю Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, відбулися 19 травня. Продано право оренди чотирьох земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності (за межами населеного пункту) загальною площею 53,3 гектара. Стартовий розмір річної орендної плати становив 53,5 тис. гривень. У результаті торгів ціна оренди зросла втричі – до 177,3 тис. гривень, повідомляє Урядовий портал.

Найбільша динаміка зростання вартості була зафіксована на земельну ділянку розташовану на території Дернівської сільської ради Кам`янко-Бузького району. Під час аукціону вартість її річної оренди зросла в 14 разів – з 4 до 60 тис. грн. або з 8% до 110% від нормативної грошової оцінки землі (при встановленому законом мінімумі у 3 %).

За підсумками земельного аукціону переможці уклали договори користування землею на сім років. Усього за період оренди ділянок до місцевих бюджетів надійде понад 1,2 млн. грн. (на 0,8 млн. грн. більше від стандартної вартості).

«Від початку року це вже 11 земельний аукціон, організований землевпорядниками Львівщини. За результатами торгів спостерігається збільшення охочих інвестувати у землю, що створює конкуренцію та підвищує вартість», – зазначає начальник Головного управління Держгеокадастру у Львівській області Андрій Кавецький.

Земельні торги проводяться відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах». Наступні земельні торги з продажу прав на оренду земельних ділянок сільськогосподарського призначення (за межами населеного пункту) на Львівщині відбудуться 26 травня.

Виконано за допомогою Disqus