Зношеність системи іррігації становить 82% — Павленко

3 липня 2015 69 0
Зношеність системи іррігації становить 82% — Павленко
Мost.ks.uaЗношеність системи іррігації становить 82% — Павленко

Проект розвитку систем зрошення в південних областях України, що реалізується спільно зі Світовим банком, виходить на стадію технічного аналізу. Про це повідомив міністр Олексій Павленко під час години запитань до Уряду в Верховній Раді України, пише прес-служба Міністерства аграрної політики і продовольства України.

Зокрема, вже проведено перше обстеження мереж, яке підтвердило скрутний стан зрошувальної інфраструктури. Наприклад, фізична зношеність досягає 82%. Наступними етапами стануть визначення бюджету проекту та зміна принципів підпорядкування.

«Наразі частина мереж перебуває в державній власності, інша — в комунальній. Вони розподілені між різними ЦОВами та міністерствами. Для ефективного управління та недопущення розкрадання вони мають підпорядковуватися одній структурі. Світовий банк готовий брати участь в фінансуванні проекту. Про приєднання до нього оголосив також проект USAID. Будуть залучені найкращі світові експерти», — сказав Олексій Павленко.

Міністр подякував міжнародним партнерам та народним депутатам, які беруть активну участь в підготовці проекту, а також підкреслив його стратегічне значення для України.

«Відновлення зрошення дозволить принаймні в три рази підвищити урожайність в південних областях. Це стратегічно важливо для національної продовольчої безпеки та реалізації нашої програми збільшення виробництва в сфері агропромислового комплексу», — сказав Олексій Павленко.

Виконано за допомогою Disqus

+ 28° ... + 17°

Вітер

2м/с

Опади

0мм

Вологість

49%