У Держгеокадастрі викрили корупцію за новим методом

27 травня 2016 84 0
У Держгеокадастрі виявили корупцію
dkz.ck.uaУ Держгеокадастрі виявили корупцію

Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру для виявлення корупції у сфері земельних відносин створила моніторингову групу, яка перевіряє коректність процедури видачі дозвільних документів, у тому числі, спираючись на інформацію про порушення, що надійшла безпосередньо від громадян, пише прес-служба Держгеокадастру.

У рамках підготовки до проведення моніторингу була сформована вибірка із понад 1 тис. респондентів, які отримали дозволи на розробку проектів землеустрою протягом останніх п’яти місяців. Враховуючи особливу процедуру отримання ними земельних ділянок з вибірки були виключені учасники АТО.

«У регіональному розрізі база респондентів формувалася з урахуванням кількості скарг та звернень на Гарячу лінію Держгеокадастру; до неї увійшли Сумська, Черкаська, Запорізька, Житомирська, Полтавська, Закарпатська, Івано-Франківська, Хмельницька, Херсонська, Дніпропетровська, Миколаївська та Кіровоградська області», — сказано у повідомленні.

Збір даних проводився методом телефонних інтерв’ю. Всього було здійснено 870 результативних дзвінків. За результатами опитування виявлено 80 випадків, коли працівники органів земельних ресурсів прямо чи опосередковано рекомендували громадянину обрати для розробки проекту землеустрою конкретну землевпорядну організацію, мотивуючи це гарантією погодження документів.

«В окремих випадках громадян попереджали, що документи, розроблені іншою організацією, окрім рекомендованої, не будуть затверджені. Найчастіше громадянам радили конкретну землевпорядну організацію у Дніпропетровській (11 випадків), в Одеській (7 випадків), у Житомирській та у Миколаївській областях (по 5 випадків). Більш глибока перевірка виявила зв’язки, у тому числі родинні, між чиновниками та приватними структурами, які відрізняє високий відсоток узгоджених проектів», — зазначається у повідомленні.

Також додається, що ще 6 респондентів повідомили, що отримували пропозицію вирішити питання за винагороду. Таким чином у результаті моніторингу було зафіксовано 10% підтверджених громадянами випадків зловживань.

«За результатами моніторингу була оперативно призначена перевірка, за підсумками якої будуть прийматися відповідні кадрові рішення, а у разі підтвердження фактів корупції – будуть залучатися правоохоронні органи», – відзначив голова Держгеокадастру Максим Мартинюк.

Разом з тим, наголосив керівник відомства, моніторинг показав, що у багатьох випадках самі громадяни не готові бути активними учасниками процесу запобігання корупції. Так, із 870 опитаних, 264 або 30% не змогли або не захотіли надати жодної інформації щодо землевпорядних організацій, послугами яких вони користувалися, чи рекомендацій чиновників щодо них.

Держгеокадастр планує проводити моніторинг дотримання процедури видачі дозвільних документів регулярно.

Виконано за допомогою Disqus