Поголів'я ВРХ у населення скоротилось на 7%

7 липня 2015 19 0
Поголів'я ВРХ у населення скоротилось на 7%
Kurkul.comПоголів'я ВРХ у населення скоротилось на 7%

Стимулювання кооперації сільськогосподарських виробників наразі є єдиним стратегічним виходом з ситуації, що склалася на ринку молока. Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства Олексій Павленко в коментарі для «РБК-Україна», повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Станом на 1 червня, кількість поголів’я ВРХ в господарствах населення знизилася на 7,1%. Цьому сприяє, у тому числі, дискримінаційне ціноутворення. Адже роздрібна вартість молочної продукції у торгівельних мережах збільшилися на 45%, відпускні ціни молокопереробників — 21%, а закупівельні — лише на 8,4%. Отже в нинішніх умовах селянам вигідніше вирізати поголів’я.

«Сьогодні стимулювання розвитку кооперативного руху — єдиний шлях до нової якості домашнього молока і відповідно збільшення закупівельних цін. У цьому питанні нам потрібна дієва підтримка Верховної Ради. Зі свого боку Мінагропрод докладе максимум зусиль, щоби в бюджеті на 2016 рік були передбачені кошти на дотації для виробників молочної продукції», — прокоментував Олексій Павленко.

На думку міністра, відповідність так званого домашнього молока міжнародним стандартам якості у майбутньому відкриє зовнішні ринки для українських виробників. Наприклад, ще у кінці червня 8 українських компаній отримали дозвіл на експорт молочної та м’ясної продукції до Казахстану.

«Зараз ми працюємо над низкою угод про зону вільної торгівлі з декількома країнами. Очікуємо позитивні результати вже до кінця року», — додав Олексій Павленко.

За результатами 4 місяців поточного року експорт молочної продукції склав 36,6 тис. т на загальну суму $59,8 млн. Це на 5% більше ніж за аналогічний період минулого року. Найбільша частка поставок припадає на молоко згущене — 49%, молочну сироватку — 21%, молоко та вершки незгущені — 9%.

Виконано за допомогою Disqus

+ 30° ... + 17°

Вітер

1.9м/с

Опади

0мм

Вологість

41%