Справа з землями Липковатівського агроколеджу дійшла до судів найвищих інстанцій

16 червня 2016 28 0
У Липковатівського аграрного коледжу можуть відібрати землю
kurkul.comУ Липковатівського аграрного коледжу можуть відібрати землю

У Липковатівського аграрного коледжу (Харківська область) можуть відібрати землю, повідомив в ексклюзивному інтерв’ю Кurkul.com директор закладу Микола Таркан.

За його словами, два роки тому керівництву коледжу повідомили, що на землю вони права не мають, тож вона передається в оренду – всі 3647 га орної землі. Два фермери отримали її на 49 років, та ще 525 жителям Полтавської, Харківської, Сумської, Чернігівської, Рівненської областей виділили по 2 га на ведення особистого господарства. Цікаво, але ці землі (по 2 га) вже скуповують та пред’являють на них права добросовісні набувачі.

Все це сталося ніби через те, що у навчального закладу немає необхідної документації. Директор вважає: відбувається шахрайство на найвищому рівні та рейдерське захоплення землі. Наразі коледж відсудив понад 1 тис. га, але це пасовиська, ліси та території під будівлями, а без орної землі коледжу не вижити.

«У 2014 р. нам повідомили, що у нас вже немає землі. Це при тому, що ми виготовили технічну документацію і заплатили за неї 100 тис. грн. Нашим полям вже присвоїли кадастрові номери. Документи ми передали у Державний проектний інститут в Харкові, який в свою чергу здав їх у Держкомзем для реєстрації. Згідно з договором вони мали за 20 днів зареєструвати 8 наших кадастрових номерів на всю землю», — зазначив він.

Також додав, що цей процес через різні бюрократичні моменти затягнувся на три роки.

«А потім нам пишуть, що ми не обліковуємося. Звісно, ми не збиралися віддавати землю просто так, тим більше, що маємо документи, а процес реєстрації не закінчився не з нашої провини. Почалися судові процеси, які тривають і досі», — сказав Микола Таркан.

Читати по темі: Липковатівський агроколедж: у нас відібрали землю і заливають її «хімією»

Наразі Феміда на боці навчального закладу, та опоненти з цим не погоджуються — тяганина не припиняється та досягла вже судів найвищих інстанцій. А поки це відбувається, Липковатівському коледжу вдалося засіяти частину земель, іншу — засіяли фермери та внесли хімію, тож органічною земля вважатися вже не може. Принаймні, наступні років 10. Інші поля – заблоковані невідомими особами, які називають себе членами спілки ветеранів АТО та нібито допомагають фермеру захистити його права.

«Нам просто не дають працювати. Невідомі чоловіки перекривають дороги, блокують роботу наших тракторів – ланцюгами приковують керма до сидінь», — розповідає голова профспілки Липковатівського коледжу Людмила Кулініч.

Виконано за допомогою Disqus