Щоб створити сорт, потрібно витратити 15 років — експерт

22 червня 2016 52 0
Інститут ім. Юр'єва входить у десятку найкращих профільних інститутів світу
kurkul.comІнститут ім. Юр'єва входить у десятку найкращих профільних інститутів світу

Інститут рослинництва ім. В. Я. Юр'єва проводить експедиції, в яких збирає рослинний матеріал по всіх культурах, повідомив в інтерв'ю Latifundist.com директор інституту Віктор Кириченко.

За його словами, це не тільки зернові, а й плодові, овочеві культури, що представляють інтерес з точки зору стійкості до хвороб. Це дикорослі види, а також всі культурні — сучасні селекційні розробки, зареєстровані і вирощуються в Україні або за кордоном.

«Ці види проходять акредитацію, отримують дозвільні документи, і ми їх відправляємо у національне сховище. Що ж стосується Всесвітнього сховища на Шпіцбергені, то там також присутня колекція зернобобових культур, зібрана вченими нашого інституту. На жаль, ці наші досягнення сьогодні не цінуються, хоча Інститут ім. Юр'єва входить у десятку найкращих профільних інститутів світу і визнаний в Україні національним надбанням», — зазначив він.

Також додав, що на базі цих генетичних ресурсів створюються нові сорти, які пристосовані до зими, холоду, посухи, злив, до хвороб, шкідників і так далі. Ці сорти проходять випробування і адаптацію протягом 5-6 років.

«Щоб створити 1 сорт, потрібно витратити 15 років, якщо йде «конвеєр». Я працюю 50 років, у мене вже налагоджений «конвеєр». Після мене моя школа і мої учні продовжать цю роботу, як я продовжую роботу Василя Яковича Юр'єва — він перший в усьому світі почав збирати зразки рослин», — підсумував він.

Виконано за допомогою Disqus