Перед АПК України відкрилися нові можливості — Адаменко

25 червня 2016 54 0
Тетяна Адаменко,  начальник департаменту агрометеорології Гідрометцентру
rbc.uaТетяна Адаменко, начальник департаменту агрометеорології Гідрометцентру

Глобальне потепління дало сільському господарству України нові можливості, повідомила начальник департаменту агрометеорології Гідрометцентру Тетяна Адаменко, пише «ГолосUA».

«Це момент позитивний, особливо для північних або помірно холодних країн. Ми належимо до останньої категорії. Це дуже сприятливе явище для Росії, Білорусі, України», ‒ зазначила вона.

За її словами, для сільського господарства це ‒ ресурс тепла, який в Україні збільшився на 200-400 градусів.

«У нас на півдні з'явилася зона, якої раніше не було: там можна вирощувати рис, бавовник, можна розширювати площі винограду на північ. Ці зміни відбулися буквально за десять років. Нині ми перебуваємо у періоді, коли, якщо цим скористатися, сільське господарство може розвиватися шаленими темпами», — заявила вона.

Метеоролог зазначила, що цей ресурс потрібно використовувати.

«Якщо буде відновлено і розвиватиметься зрошення, при такому теплі можна за рік отримувати по два-три врожаї культур, що мають короткий вегетаційний період», ‒ підкреслила Тетяна Адаменко.

Для сої, тепло- і вологолюбної рослини, взагалі суперумови. Але у нас отримують максимум 24 ц/га, хоча потенціал ‒ 30-60 ц. А при зрошенні у Херсонській області можливий кліматичний урожай — понад 100 ц/га. Але без зрошення та ж Херсонщина — зона ризикованого землеробства, підсумувала Тетяна Адаменко.

Виконано за допомогою Disqus