Звільнений керівник РДА поза конкурсом віддав фермеру землі на 2 млн грн

1 липня 2016 42 0
Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить майже 2 млн грн
dt.uaНормативна грошова оцінка земельної ділянки становить майже 2 млн грн

Прокуратурою Хмельницької області встановлено, що розпорядженням колишнього голови Шепетівської райдержадміністрації у січні минулого року передано в оренду фермерському господарству понад 57 га не витребуваних земельних часток (паїв), що розташовані за межами населених пунктів, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. На підставі цього розпорядження між РДА та фермером укладено договір оренди зазначених земель.

Як з’ясувалось, земельна ділянка свого часу при розпаюванні на частки між членами колишнього колгоспу не розподілялася. А тому райдержадміністрація неправомірно, з метою ухилення від дотримання конкурсних засад, передала землю фермерському господарству.

Окрім того, на момент прийняття розпорядження, керівника РДА уже два тижні було звільнено із займаної посади Президентом України.

Усі ці обставини були підставою звернення прокуратури області до господарського суду з позовом про визнання недійсними розпорядження райдержадміністрації та укладеного на його підставі договору оренди земельної ділянки, нормативна грошова оцінка якої становить майже 2 млн грн. Рішенням суду позовні вимоги прокуратури повністю задоволено, а отже землю доведеться повертати державі.

Виконано за допомогою Disqus