Ринок ягід щорічно зростає на 2-4%

9 липня 2016 50 0
Ємність ягідного ринку України оцінюється на рівні 190-200 тис. т
hotel-sk.com.uaЄмність ягідного ринку України оцінюється на рівні 190-200 тис. т

Ємність ягідного ринку України оцінюється на рівні 190-200 тис. т, або понад $250-300 млн, при цьому його щорічне зростання складає 2-4%, повідомив генеральний директор компанії «УкрАгроКонсалт» Сергій Феофілов, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Ягідний ринок України перебуває у стадії формування. Інвестиції прийшли сюди відносно недавно. Ми стоїмо на порозі високоліквідного ягідного ринку України», — зазначив він.

За його словами, за останні кілька років площі під ягідниками в Україні зросли у рази, розширився ягідний асортимент. При цьому споживання ягід у три-чотири рази менше, ніж в європейських країнах.

Виробники відзначили проблематичність експорту свіжої ягоди у зв'язку з закриттям ринку Росії. Країни ЄС імпортують в основному заморожену ягоду, проте потужності виробництва такої в Україні поки не досить високі.

«Майже 90% моїх клієнтів вірить, що російський ринок відкриється. Але ринок не відкриється не тому, що у нас погані відносини, а тому що в Росії дуже великі капіталовкладення бізнесу йдуть у розвиток ягідників. У Росії прекрасно росте смородина і малина, є держпрограми підтримки», — вважає директор ягідного розплідника «Брусвяна» Ліліанна Дмитрієва.

Перспективи для експорту вона бачить у країнах, де жаркий клімат не дозволяє вирощувати деякі види ягід.

Вона заявила, що уряд і Міністерство аграрної політики і продовольства зобов'язані лобіювати відкриття ринків для експорту українських ягід і зняття карантинних обмежень у цьому напрямку.

«Експорту не буде, поки наша ягоди не буде котируватися як продукт преміум-класу», — вважає Сергій Феофілов.

На думку учасників конференції, цікавими для вирощування в Україні є обліпиха, журавлина, айва, лимонник, горобина та ін.

«У нас є потенціал і всі ресурси, щоб давати Заходу новинки і на цьому заробляти. На сьогодні дуже актуально вирощування жимолості», — додав засновник розплідника «Брусвяна» Володимир Дмитрієв.

Як зазначив Сергій Феофілов, українським виробникам слід сконцентруватися на кооперації, щоб збільшити прибутковість і відкрити можливості для формування великих партій якісного товару.

За інформацією «УкрАгроКонсалту», середня закупівельна ціна малини зараз складає від 25 до 50 грн/кг, ціни на лохину стартували на початку літа з 500 грн і впали до 190 грн/кг. Середній рівень закупівельних цін на полуницю у цьому сезоні становив 20 грн/кг.

Виконано за допомогою Disqus