Учені налагодили переробку відходів у добрива за допомогою дощових черв'яків

12 липня 2016 97 0
Учені налагодили переробку відходів у добрива
tsu.ruУчені налагодили переробку відходів у добрива

На одній з приватних ферм Томської області біологи Томського державного університету (ТДУ) почали експеримент з переробки дощовими черв'яками сільськогосподарських відходів, пише прес-служба університету.

У результаті експерименту вчені планують отримати до 200 кг добрив.

Технологія, розроблена біологами ТДУ, дозволяє утилізувати відходи, що накопичуються на фермі, без шкоди для навколишнього середовища, екологічно безпечним способом. Для переробки вчені використовують черв'яків, які харчуються сільськогосподарськими залишками.

«Ми створюємо певну суміш відходів, запускаємо туди спеціальний вид дощових черв'яків. І протягом декількох місяців ці черв'яки перетворять залишки у добрива. При цьому на 1 кв. м технологія дозволяє переробити за літо понад півтонни відходів і отримати при цьому 300-400 кг добрив», — зазначає керівник проекту, завідувач кафедри захисту рослин Андрій Бабенко.

Учений підкреслює, що цей спосіб переробки не тільки екологічно безпечний, але і досить вигідний. Ідею утилізації сільськогосподарських відходів за допомогою черв'яків біологи пропагують серед власників садових ділянок і фермерів. Цього літа вчені почали експеримент на одній з приватних ферм у Томському районі, господар якої займається розведенням птахів.

«У цьому році ми плануємо отримати перші 100-200 кг добрив. Я думаю, через рік разом з власником ми вийдемо на таку потужність, що практично всі відходи, які накопичуються на фермі, будуть перероблятися протягом літнього періоду», — зазначив Андрій Бабенко.

Ще один плюс технології — отримання не тільки добрив, а й кормів. Після того як черв'яки перероблять відходи, їх можна використовувати як білкову сировину для годування птахів або риб.

«Експеримент на приватній фермі триватиме до кінця літа. У планах учених і фермера — впровадження на ділянці системи «розумного» сільського господарства, яка буде включати останні досягнення вчених і новаторів. Біологи відзначають, що ця система буде екологічно безпечною і безвідходною», — сказано у повідомленні.

Виконано за допомогою Disqus

+ 28° ... + 16°

Вітер

2.9м/с

Опади

9.8мм

Вологість

83%