Розроблено два варіанти запуску ринку землі

14 липня 2016 88 0
Є два основних концепти проведення наступного етапу земельної реформи
pledgees56.rssing.comЄ два основних концепти проведення наступного етапу земельної реформи

На сьогодні є два основних концепти проведення наступного етапу земельної реформи — запуску ринку, повідомив у своєму блозі на «Ліга.net» голова Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастру) Максим Мартинюк.

Перший — авторства Держгеокадастру, другий — народних депутатів.

Концепт №1 передбачає двоетапний запуск ринку землі. На першому етапі, у 2017-2019 р.р., на відкритих електронних торгах продається частина земель держвласності, що дозволяє сформувати уявлення про ринкову ціну землі в усіх регіонах. Іноземці не допускаються, юридичні особи не допускаються. На другому етапі ринок відкривається для громадян. Обмеження по купівлі землі в одні руки — 200 га.

Концепт №2 передбачає продаж не права власності на землю, а права оренди. При цьому покупець матиме всі права власника — йому будуть доступні і передача у суборенду, і перепродаж права оренди терміном до 49 років. Іноземний капітал залишається гравцем на ринку, так само як і юридичні особи. Обмеження по площі дискутуються.

«Не буду приховувати, що я є прихильником першого варіанту. Не тільки тому, що він розроблений моєю командою, а й тому, що він ближче до ринку, хоч і не з найбільш ліберальними умовами», — вважає він.

Концепт №2, за його словами, у багатьох аспектах закріплює статус-кво.

«Але я розумію, що навіть у такому консервативному варіанті, який запропонований нами, концепт земельної реформи зі словом «ринок» має мало шансів пройти парламент. Крім того, я, як керівник органу центральної виконавчої влади — просто виконавець. Ми готові до впровадження будь-якого з концептів, але ми повинні чітко розуміти переваги і недоліки кожної моделі, щоб прийняти зважене рішення», — додав він.

Виконано за допомогою Disqus