Урожай, вирощений на землях ХНАУ, незаконно привласнювали роками

20 липня 2016 108 0
На Харківщині приватна фірма кілька років привласнювала врожай вирощений на землях держпідприємства
xn--o1agc1b.xn--p1aiНа Харківщині приватна фірма кілька років привласнювала врожай вирощений на землях держпідприємства

Протягом кількох років представниками ТОВ «Агрофірма «Рассвет» фактично привласнювався врожай вирощений на землях державного підприємства «Навчально-дослідне господарство «Докучаєвське» Харківського Національного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва (ХНАУ).

Про це «УНН» повідомив виконувач обов'язків директора «Докучаєвського» Олексій Рубан.

Він повідомив, що прикриваючись договором про спільний обробіток земель «Рассвет» починаючи з 2012 р. фактично привласнював увесь зібраний врожай, а держпідприємство отримувало лише мізерний відсоток прибутків.

«За весь період державне підприємство отримало всього близько 300 тис. виплат за чотири роки. А борг лише за виплатами компенсаційних відсотків становить понад 1 млн грн. У зв’язку з тим, що виникла заборгованість, як керівник державного підприємства звернувся до Господарського суду Харківської області для того щоб стягнути з ТОВ «Агрофірма «Рассвет» заборгованість», — сказав він.

За його словами, згідно з договором у спільний обробіток передавалися землі площею 1240,5 га.

«Під час розгляду справи я подав клопотання та було винесене визначення суду з приводу заборони «Рассвету» чи іншим фізичним чи юридичним особам на збір врожаю, оскільки вони знову могли все зібрати, а державне підприємство знову б залишилось ні з чим, як було це протягом всіх цих років. Була винесена ухвала на нашу користь, її передали до виконавчої служби», — зазначив він.

За словами Олексія Рубана, колишній керівник держпідприємства та представники ТОВ «Агрофірма «Рассвет» перешкоджали тому, аби він приступав до своїх посадових обов’язків після призначення його керівником «Докучаєвського» у жовтні 2015 р. Поки відбувалося блокування роботи держпідприємства та судова тяганина щодо його призначення на посаду посадовцями ТОВ «Агрофірма «Рассвет» зі спільного рахунку було виведено 6 млн грн.

Наразі, як повідомив керівник «Докучаєвського», представники «Рассвет» із залученням працівників ще однієї приватної фірми самовільно почали збирати врожай з полів державної підприємства та вивозити його у невідомому напрямку.

Олексій Рубан також повідомив, що керівництво «Докучаєвського» намагалися залякати, а вся ця ситуація може призвести до банкрутства державного підприємства, що спричинить зростання соціальної напруги у Харківському районі Харківської області, де складно знайти роботу.

Виконано за допомогою Disqus