Для підтримки сімейних ферм потрібні спеціальні інституції — Лапа

10 липня 2015 68 0
Для підтримки сімейних ферм потрібні спеціальні інституції — Лапа
Міністерство агарарної політики і продовольства УкраїниДля підтримки сімейних ферм потрібні спеціальні інституції — Лапа

Потрібно створити спеціальні інституційні основи для підтримки малих агровиробників, це домогосподарства і маленькі сімейні ферми. Про це в інтерв'ю сайту «Укрінформ» розповів заступник міністра аграрної політики і продовольства України Володимир Лапа.

«Розраховуємо на розгляд у другому читанні законопроекту № 1599, який визначає, що таке сімейне фермерське господарство для того, щоб робити акценти на підтримці таких виробників. В Україні теоретично фермер може мати 10 га, а може і 10 тис. га. Тож після визначення цільової аудиторії маємо намір використовувати європейський принцип, коли буде окрема інституція, що займається підтримкою, починаючи від розробки спеціальних програм, комунікації, обробки заявок, — до моніторингу, контролю, збирання інформації», — додав заступник міністра.

За його словами, тут є два важливі моменти, які були мотивами для таких законодавчих пропозицій. Перше, дрібні виробники — це не просто валова продукція, це виробники, які живуть у сільській місцевості, формують її доходи. Це більшою мірою навіть проект не з підтримки виробництва, а з підтримки і збереження сільської місцевості. Другий момент – все-таки дрібні господарства потребують меншого обсягу інвестицій, ніж великі агропідприємства. Це означає, що меншим обсягом фінансування, Магропрод зможе забезпечити максимальні темпи розвитку галузі загалом.

«Хотілося опрацювати законопроект упродовж першого кварталу, упродовж другого — провести через Уряд і хоча б у першому читанні через Верховну Раду, у вересні-жовтні передбачати бюджетне фінансування, а повноцінно запускати програми підтримки вже з 2016 року. Зараз ми бачимо, що певні затримки були з розробкою законопроекту, зокрема, пов’язані з тим, що ми від самого початку підходимо досить зважено. Відсилали проект у представництво Єврокомісії в Україні, ми тим самим не лише вдосконалюємо правила підтримки, а й відразу забезпечуємо гармонізацію відповідних правил із ЄС», — сказав Володимир Лапа.

В той же час він додав, що було б добре, якщо законопроект буде прийнято цього року, щоб у 2016 р. певний обсяг фінансування можна було забезпечити через державний бюджет. Міністрество хоче зробити наступного року хоча б у двох областях пілотні проекти, щоб подивитися як це працює.Ці проекти планується робити на базі наявного фонду підтримки фермерів, розширюючи його діяльність на більше коло дрібних виробників.

Виконано за допомогою Disqus

+ 29° ... + 17°

Вітер

1.9м/с

Опади

0мм

Вологість

41%