Емфітевзис забезпечить аграріям потужний інструмент для кредитування — Бакуменко

26 липня 2016 103 0
Олександр Бакуменко, заступник голови Аграрного комітету з питань аграрної політики і земельних відносин
kurkul.comОлександр Бакуменко, заступник голови Аграрного комітету з питань аграрної політики і земельних відносин

У разі широкого введення емфітевзису у господарську практику, суб’єкти господарювання аграрного сектору одержать потужний інструмент для кредитування, повідомив у своєму блозі виданню «Лівий берег» заступник голови Аграрного комітету з питань аграрної політики і земельних відносин Олександр Бакуменко.

«Групою народних депутатів України, у тому числі за моїм співавторством, було зареєстровано проект закону №4010а «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правового регулювання користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис)», — зазначив він.

За його словами, право емфітевзису має суттєвий потенціал для вирішення питання щодо заборони відчуження сільгоспземель і використання його в якості предмета застави. Експертна оцінка вартості права емфітевзиса строком близько 33-х років дорівнює оцінці права власності.

«Використання цього інструменту поступово стає популярнішим оскільки є більш вигідним у порівнянні з орендою та надає гнучкість в узгодженні істотних умов користування земельною ділянкою на відміну від договорів оренди, які законодавчо є достатньо зарегульованими», — заявив він.

Також Олександ Бакуменко додав, що для тих власників земель сільськогосподарського призначення, яким терміново потрібні кошти – наприклад, людина опинилася в критичній ситуації, їй потрібно лікуватися, і єдиним її активом є земля, яку в умовах дії мораторію продати не можливо. За договором оренди людина буде отримувати кошти частинами, а за договором емфітевзису – відразу значну суму. Крім того, в емфітевзисі, на відміну від оренди, існує таке поняття, як лаудемія, коли власник має право на одержання відсотків від вартості права користування у разі його продажу.

Виконано за допомогою Disqus

+ 29° ... + 19°

Вітер

2.7м/с

Опади

0мм

Вологість

70%