На Вінниччині зібрали більше 2 млн т ранніх зернових

46
0
Наразі на Вінниччині зернові ранньої групи зібрано на 70% площ посівів
excl.com.uaНаразі на Вінниччині зернові ранньої групи зібрано на 70% площ посівів

Аграрії Вінниччини зібрали 2,125 млн т збіжжя. Про це на брифінгу розповів директор департаменту агропромислового розвитку Вінницької ОДА Микола Неїлик, повідомляє прес-служба Вінницької ОДА.

«За даним районів, станом на 1 серпня аграрії засипали в засіки вже другий мільйон хліба. Цьогоріч очікуємо небувалого для області врожаю ранніх зернових, ― за підрахунками, виходимо на 2, 7 млн тонн», ― повідомив Микола Неїлик.

За його словами, наразі зернові ранньої групи зібрано на 70% площ посівів, що становить 405 тис. га. Валовий збір складає 2, 125 млн т при середній врожайності 52,5 ц/га. Іще 140 тис. га очікують на жнива, що дозволяє прогнозувати сумарний врожай ранніх зернових в обсязі 2,7 млн т. Це небувалий для регіону врожай: за часів незалежності найбільший ужинок зернових ранньої групи зафіксовано у 2014 році ― 2,3 млн т.

Наразі жнива завершили сільськогосподарські підприємства Бершадського району, 90% збіжжя зібрали аграрії Могилів-Подільського та Ямпільського районів. Наявний парк зернозбиральної техніки дозволяє впоратися зі жнивами за 5 днів, збиратимуть збіжжя залежно від ступеню зрілості зерна.

Прийняти зібраний вінничанами урожай готові 1,56 тис. місцевих зерноскладів та 65 сертифікованих елеваторів, загальною ємністю 4,7 млн т.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші фермерські новини України на нашій сторінці в Facebook, на каналі Telegram, а також підписуйтесь на Куркульський вісник.

Выполнено с помощью Disqus