Молдова. Аграрії вимагають від держави підвищити закупівельні ціни на зерно

2 серпня 2016 74 0
Молдова. Аграрії вимагають від держави підвищити закупівельні ціни на зерно
interbuh.com.ua

Молдавські сільгоспвиробники вважають, що держава повинна закуповувати у них зерно за більш вигідними для них цінами.

Про це йдеться у листі, який надіслав голова Асоціації сільгоспвиробників UniAgroProtect Олександр Слусар міністру сільського господарства і харчової промисловості Едуарду Грама, повідомляє «Експерт Агро».

Таким чином держава підтримає хліборобів, так як у цьому році ціна на пшеницю занадто низька — 2,2 лея/кг.

«Необхідні інтервенції на ринку зерна Молдови, за допомогою яких держава закупить для суспільних потреб по 5-10% врожаю за вищою ціною», — вважає він.

За словами фахівця, держава могла б зберігати цей запас до тих пір, коли ціна на зерно різко зростає. І продавши його за нижчою ціною пекарям, можна буде зупинити зростання цін на хліб.

«Держава залишиться тільки в плюсі, навіть з урахуванням витрат на зберігання зерна», — упевнений він.

Він повідомив, що сьогодні багато сільгоспвиробників через несприятливу фінансову ситуацію і відсутність можливостей для зберігання зерна змушені продавати його за собівартістю і навіть нижче неї.

Він підкреслив, що інтервенції повністю відповідають закону про організацію та функціонування сільгоспринків. Більш того, у Молдові існує Агентство по інтервенції і платежах у галузі сільського господарства, яке має цим займатися.

Раніше Едуарду Грама говорив, що Мінсільгосп не збирається втручатися у формування ринкових цін на зерно. Він вважає, що ціна на пшеницю може підвищитися, якщо експортні можливості зростуть, а імпорт борошна з України не буде настільки потужним.

Виконано за допомогою Disqus

+ 29° ... + 19°

Вітер

2.7м/с

Опади

0мм

Вологість

70%