Запропоновано відновити роботу координаційної ради з питань АПК

6 серпня 2016 58 0
Рада може запрацювати з 3 вересня
ukranews.comРада може запрацювати з 3 вересня

Українська Зернова Асоціація (УЗА) пропонує з 3 вересня 2016 р. відновити роботу Координаційної Ради з питань АПК при Кабінеті Міністрів України, пише прес-служба УЗА.

«З метою посилення взаємодії бізнесу та влади у сфері АПК пропонується відновити роботу ради під керівництвом прем’єр-міністра України та за участі всіх основних громадських професійних організацій АПК, керівників міністерств та відомств України», — йдеться у повідомленні.

Заступником керівника Координаційної Ради повинен бути міністр аграрної політики та продовольства України, зазначається у повідомленні.

«На першому засіданні УЗА пропонує розглянути комплекс проблем зернового ринку України. Сьогодні прозорість ринку зерна стоїть під загрозою тінізації обороту сільськогосподарської продукції через діяльність підприємств, які здійснюють свої закупівлі у виробників за готівку. Це зумовлює недоотримання державним бюджетом величезних коштів у вигляді податків – з одного боку через не досконалість готівкових розрахунків в цілому, з іншого боку – через недоотримання прибутку зернотрейдерами, які працюють повністю прозоро, в правовому полі», — сказано у повідомленні.

Окрім того, закупівля зерна у таких підприємств ускладнює взаємовідносини із Державною фіскальною службою України в частині законного відшкодування ПДВ від експортних операцій.

Українська Зернова Асоціація також пропонує розглянути впровадження ініціатив:

 • створення на основі реєстру Державної фіскальної служби України бази недобросовісних суб’єктів господарювання з доступом для зареєстрованих користувачів; співпраця з такими підприємствами має бути заборонена, а відповідальність за порушення податкового законодавства, сприяння тінізації ринку зерна і проведення готівкових розрахунків має бути покладена саме на підприємство, яке вчиняє вказані правопорушення;

 • створення бази статистичних форм

1) №37-сг «Звіт про сівбу та збирання врожаю с/г культур, проведення інших польових робіт» (місячна);

2) №29-сг «Підсумки збору врожаю с/г культур, плодів, ягід та винограду» (річна);

3) №4-сг «Посівні площі сільськогосподарських культур під урожай 200_р.»;

 • створення на базі реєстру ДФС реєстру підприємств, щодо яких розпочаті перевірки ДФС, та про їх результати з доступом для зареєстрованих користувачів;

  • ініціювання прийняття Постанови НБУ щодо зменшення ліміту видачі готівки банківськими установами юридичним особам;

  • заборона практики укладання договорів комісії, за якими здійснюються поставки сільськогосподарської продукції, у зв’язку з можливістю застосування тіньових схем в операціях за такими договорами;

  • друк в засобах масової інформації застережливих та викривальних статей відносно обігу готівкових коштів на ринку зерна України;

  • укладання Меморандуму між членами УЗА та трейдерами, які до неї входять, щодо співпраці в частині обміну інформацією про сумнівних контрагентів на ринку зерна України та зобов’язання не співпрацювати з недобросовісними суб’єктами господарювання; умовою здійснення експорту зерна для підприємств має стати бездоганна податкова історія.

«У процесі підготовки першого засідання Координаційної Ради з питань АПК при КМУ УЗА пропонує підготувати проекти відповідних рішень та після проведення Ради ввести їх у дію», — додається у повідомленні.

Виконано за допомогою Disqus

+ 24° ... + 19°

Вітер

2.4м/с

Опади

5.1мм

Вологість

62%