Посіви соняшника недооцінені — експерт

9 серпня 2016 67 0
Посіви соняшника в Україні, як і раніше, недооцінені?
kurkul.comПосіви соняшника в Україні, як і раніше, недооцінені?

Посіви соняшника в Україні, як і раніше, недооцінені, повідомила провідний експерт олійного ринку Юлія Гаркавенко, пише «УкрАгроКонсалт».

Опублікувавши остаточні дані за посівними площами під олійними культурами Держкомстат України дуже здивував ринок, точніше буде сказати, шокував. А саме шокував розміром посівних площ під соняшником — 5,9 млн га.

«І справа не у тому, що ринок не очікував так багато посівів під соняшником у 2016 р. — навпаки. Ще у грудні 2015 р. ми прогнозували площі під цією олійною культурою понад 6 млн га», — зазначила експерт.

Але те, що офіційно буде озвучена така цифра не очікував, напевно, ніхто. Тобто на офіційному рівні було визнано, що посіви соняшника майже у 2 рази перевищують науково-обгрунтовані норми площ.

Не для нікого не секрет, що виробництво соняшника (площі, врожайність, урожай) завжди доводилося дооцінювати. Для розрахунків реального балансу попиту і пропозиції соняшника/соняшникової олії приймалися цифри посівів 5,5-5,6 млн га у залежності від сезону, у той час, як офіційні площі ледве дотягували до 5 млн га.

«Вважаємо, що 5,9 млн га під 5,9 соняшником — це неостаточна цифра і без дооцінки, на жаль, не обійтися», — додала вона.

Виконано за допомогою Disqus

+ 22° ... + 11°

Вітер

3.5м/с

Опади

5.7мм

Вологість

51%